اسکانو
مینوز برگ

آشنایی با آفت مینوز برگ (Leaf Miners ) و روش های معالجه آن

تعداد زیادی از آفات در زیر برگ ها تجمع کرده و در شکل ظاهری برگ های گیاه نا زیبایی محسوسی ایجاد نمی کنند. اما آفاتی مثل معدنچی برگ یا مینوز برگ ( Leaf miner )با ایجاد خطوط سفید رنگی بر روی برگ ها چهره نا خوشایندی در آن ایجاد می کنند. در صورت درمان نشدن این آفت، صدمات بسیار جدی برای گیاه ایجاد خواهد شد.

مینوز برگ Leaf Miners

مینوز برگ دارای انواع مختلفی می باشد، که همگی از نظر ظاهری با یکدیگر مشابه بوده و اثرات تخریبی یکسانی نیز بر روی گیاه دارند. این مینوزها مگس های سیاه رنگی هستند که خود بی ضرر بوده اما لاروهای آنها برای گیاه ایجاد مشکل می کند. در اکثر موارد این آفت، خود را با رد پایی منحنی و موجی شکل با رنگ های زرد یا سفید نمایان می کند و مسیر خود را در داخل برگها باز می کند، از این طریق می توان با دنبال کردن منحنی های سفید رنگ آفت را یافت؛ اما برخی اوقات ممکن است آسیب های این نوع آفت به شکل نقطه ای و یا لکه ای خود را نمایان کنند.

روش مقابله با آفت Leaf Miners

مینوز برگ

یکی از روش های رایج در از بین بردن این نوع از آفت، استفاده از آفت کش هاست که مخصوص آن در بازار موجود می باشد. اما مهمترین نکته در استفاده از آفت کش ها، زمان استفاده از آنهاست. زیرا باید مطمئن باشید که این آفت کش به لارو ها نیز می رسد و آنها را ز بین می برد، در غیر اینصورت عملیات سم پاشی کاری بیهوده بوده است. برای اینکه متوجه شوید چه زمانی مناسب برای این کار است، تعدادی از برگ های بیمار را داخل کیسه پلاستیکی قرار داده و هر روز بررسی کنید که ببینید چه زمانی مگس های سیاه کوچک از داخل لارو به بیرون می آیند، در همین زمان یک هفته کامل و هر روز از سم آفت کش مخصوص بر روی آفت اسپری کنید. برخی آفت کش های مینوز برگ نیز وجود دارند که تاثیر مستقیم بر روی لارو ها داشته و در هر زمانی از سال می توانید از آنها استفاده کنید، چرا که دیگر نیازی به منتظر ماندن برای بیرون آمدن مگس ها از لارو ندارید، و این نوع از آفت کش مستقیما بر روی لارو ها تاثیر خواهد گذاشت.

شما می توانید برای از بین بردن طبیعی بدون سم های آفت کش، از روغن چریش نیز استفاده کنید. این روغن به صورت طبیعی از تعداد لارو های بالغ کاسته و در نتیجه کار، تعداد تخمهایی که مگسهای بالغ میگذارند نیز کاهش می یابد. روش طبیعی دیگر استفاده از زنبورهای پارازیتوئید است که وظیفه خوردن و از بین بردن مینوز برگها را دارد.

ارسال دیدگاه

avatar
  Subscribe  
من را خبردار کن از

[:en]درباره‌ی اسکانو[:de]درباره ما[:]

[:en] اسکانو، نخستین وبسایت جست‌وجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. با توجه به توسعه روزافزون کسب و کارها، تبلیغات به عنوان یکی از اساسی‌ترین ابزارهای پیشرفت آن اهمیت بسیار دارد. هر چند تبلیغات در حوزه املاک و مستغلات موضوعی تازه نیست، اما با گسترش هر چه بیشتر رسانه‌های ارتباطی، اهمیت آن افزایش یافته است. از سویی دیگر می‌توان گفت بازار مسکن، چه در حوزه مصرف و چه در حوزه سرمایه‌گذاری، سهم قابل توجهی در زندگی مردم دارد لیکن بازاریابی در این صنعت وسیع، تاکنون با تکیه بر ابزارهای سنتی انجام شده است. اسکانو با هدف ایجاد تحول در این عرصه فعالیت خود را آغاز و موفق شده است تا سطح خدمات آنلاین در عرصه تجارت الکترونیک را ارتقاء داده و رتبه نخست در ارائه ی این خدمات در حوزه مسکن را از آن خود نماید. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.[:de]اسکانو، نخستین وب‌سایت و اپلیکیشن جستجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.[:]