اسکانو

آشنایی با اشتباهات متداول در فروش املاک و مستغلات (سری پنجم)

13- هیچ یک از مشاوران املاک حق ضبط قراردادهای طرفین را نداشته و اگر اینکار بدون رضایت طرفین انجام شود، به نوعی ممانعت از حق محسوب شده و از لحاظ قانونی جنبه های کیفری دارد. تمامی متعاملین نیز در نظر داشته باشند که به هیچ عنوان پیشنهاد نگهداری نسخه قرارداد نزد مشاور املاک را نپذیرند. این کار در هر مرحله ای که انجام بگیرد چه در مراحل اولیه و چه پس از انتقال سند و حتی مرحله تحویل ملک کاری بسیار اشتباه می باشد.

14- تنظیم قرار دادهای پیش فروش در مرحله فنداسیون بر اساس قانون مدنی باطل می باشد. این بدان معنی است که چیزی که وجود خارجی ندارد بیع آن باطل می باشد. در این صورت اینگونه از قرارداد ها هم برای مشاوران املاک و هم برای خریداران ریسکی بزرگ محسوب می شود. در این نوع از قرارداها می توان در صورت ضرورت بخشی از عرصه را به صورت قدرالسهم عرصه معامله کرد، اما تعهد فروشنده درنهایت ظرف مدت معین احداث وتحویل یک دستگاه آپارتمان ، ویا ، مغازه و … باشد.

15- معاملات پیش فروش و مشارکتی دو نوع از آن دسته معاملاتی هستند که سر و سامان بخشیدن به آنها در ایران کار سختی است. به این منظور پروژه های مشارکتی که تا قبل از شروع سفید کاری هستند را بدون انتقال قدرالسهم عرصه از سهم سازنده، وقتی که هنوز قدرالسهم عرصه وی بنام وی نشده است به هیچ عنوان معامله نکنید.

 

ارسال دیدگاه

avatar
  Subscribe  
من را خبردار کن از

[:en]درباره‌ی اسکانو[:de]درباره ما[:]

[:en] اسکانو، نخستین وبسایت جست‌وجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. با توجه به توسعه روزافزون کسب و کارها، تبلیغات به عنوان یکی از اساسی‌ترین ابزارهای پیشرفت آن اهمیت بسیار دارد. هر چند تبلیغات در حوزه املاک و مستغلات موضوعی تازه نیست، اما با گسترش هر چه بیشتر رسانه‌های ارتباطی، اهمیت آن افزایش یافته است. از سویی دیگر می‌توان گفت بازار مسکن، چه در حوزه مصرف و چه در حوزه سرمایه‌گذاری، سهم قابل توجهی در زندگی مردم دارد لیکن بازاریابی در این صنعت وسیع، تاکنون با تکیه بر ابزارهای سنتی انجام شده است. اسکانو با هدف ایجاد تحول در این عرصه فعالیت خود را آغاز و موفق شده است تا سطح خدمات آنلاین در عرصه تجارت الکترونیک را ارتقاء داده و رتبه نخست در ارائه ی این خدمات در حوزه مسکن را از آن خود نماید. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.[:de]اسکانو، نخستین وب‌سایت و اپلیکیشن جستجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.[:]