اسکانو
قیمت مسکن

آیا در سال جدید شاهد افزایش قیمت مسکن خواهیم بود ؟

حسن محتشم، عضوانجمن انبوه سازان وساختمان استان تهران در طی مصاحبه ای گفت: در چهارمین سال از رکود بازار مسکن هستیم و در این مدت گذشته شاهد افزایش قیمت بیشتر از نرخ تورم نبوده ایم، و پیش بینی می شود که سال آینده با افزایش قیمت مسکن روبه رو شویم.

وی اعلام کرد، با توجه به سیاست های دولت به جهت تک رقمی کردن تورم، رکود سنگینی بر بازار مسکن وارد شده که اگر بخواهیم رونق در این بازار ایجاد کنیم لازم است نرخ تورم به 12 یا 13 درصد برسد، که این میزان عددی منطقی بوده و علاوه بر اینکه مشکلاتی با خود همراه نداشته باعث افزایش گردش های اقتصادی نیز می شود. او همچنین اعلام کرد، در نیمه دوم از سال 1396 شاهد افزایش قیمت خواهید بود، اما در صورت ادامه رکود میزان افزایش، کمتر از نرخ تورم خواهد بود.

 در طی صحبت های احتشام یک کارشناس مسکن اشاره داشته که قیمت بازار مسکن هم اکنون در پایین ترین حالت خود بوده، و تا زمانی که تقاضا برای تهیه مسکن پایین باشد افزیش قیمتی نیز نخواهیم داشت. در حالتی که افراد جامعه از بیکاری رنج می برند، دادن وام های خرید مسکن و افزایش سقف تسهیلات مسکن بی فایده می باشد، قدرت مردم در گرفتن وام خرید مسکن و بازپرداخت صفر بوده، و به موجب آن تقاضا برای خرید مسکن نیز پایین خواهد آمد. پس امیدی به افزایش قیمت مسکن نداشته باشید!

 

ارسال دیدگاه

avatar
  Subscribe  
من را خبردار کن از

[:en]درباره‌ی اسکانو[:de]درباره ما[:]

[:en] اسکانو، نخستین وبسایت جست‌وجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. با توجه به توسعه روزافزون کسب و کارها، تبلیغات به عنوان یکی از اساسی‌ترین ابزارهای پیشرفت آن اهمیت بسیار دارد. هر چند تبلیغات در حوزه املاک و مستغلات موضوعی تازه نیست، اما با گسترش هر چه بیشتر رسانه‌های ارتباطی، اهمیت آن افزایش یافته است. از سویی دیگر می‌توان گفت بازار مسکن، چه در حوزه مصرف و چه در حوزه سرمایه‌گذاری، سهم قابل توجهی در زندگی مردم دارد لیکن بازاریابی در این صنعت وسیع، تاکنون با تکیه بر ابزارهای سنتی انجام شده است. اسکانو با هدف ایجاد تحول در این عرصه فعالیت خود را آغاز و موفق شده است تا سطح خدمات آنلاین در عرصه تجارت الکترونیک را ارتقاء داده و رتبه نخست در ارائه ی این خدمات در حوزه مسکن را از آن خود نماید. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.[:de]اسکانو، نخستین وب‌سایت و اپلیکیشن جستجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.[:]