اسکانو
رهن کامل

افزایش فایل‌های رهن کامل خصوصاً برای واحدهای مسکونی لوکس

با توجه به تقویم سال تحصیلی دانش آموزان، عموماً عمده نقل و انتقالات برای مستأجران از اواخر اردیبهشت‌ماه شروع و تا پایان تابستان ادامه دارد؛ اما بررسی‌ها نشان از آن دارد که هم‌اکنون نیز مراجعه برای مستأجران به بنگاه‌های املاک شروع‌شده است که با توجه به اطلاعات سامانه اطلاعات بازار املاک ایران در طول روزهای اولیه از اردیبهشت‌ماه حدود ۳۷۵ فقره از مجموع ۱۳۹۲ فقره معاملات مسکن انجام‌شده مربوط به رهن و اجاره آپارتمان به‌صورت رهن کامل بوده است که برخی از آن‌ها به دلیل ملاحظات شرعی حداکثر ۵۰ هزار تومان را به‌عنوان اجاره‌بها دریافت کرده‌اند. بر طبق بررسی‌های انجام‌شده از وضعیت بازار مسکن در روزهای گذشته فایل‌های مسکن رهن کامل برای آپارتمان‌های بزرگ و لوکس در مناطق گران‌قیمت رو به افزایش است. این در شرایطی است که صاحبان املاک با متراژ کوچک‌تر عمدتاً خواستار اجاره‌بها بوده و صاحبان املاکی با متراژ بزرگ خواستار رهن کامل هستند.

بر طبق نظر مشاوران املاک تنها دلیل این امر به علت رویه‌ای است که بانک‌ها در پیش‌گرفته‌اند، با توجه به کاهش سودهای رسمی از سوی بانک‌ها، برخی از بانک‌های تجاری وجود دارند که به سپرده‏های چند صدمیلیونی سودهای بیشتری از نرخ مصوب بانک مرکزی یعنی ۱۵ درصد می‏پردازند و همین مسئله سبب شده تا مالکان آپارتمان‌های لوکس به رهن کامل تمایل داشته باشند.

ارسال دیدگاه

نخستین کسی باشید که نظر میدهد

من را خبردار کن از
avatar
wpDiscuz

درباره‌ی اسکانو

اسکانو، نخستین وبسایت جست‌وجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. با توجه به توسعه روزافزون کسب و کارها، تبلیغات به عنوان یکی از اساسی‌ترین ابزارهای پیشرفت آن اهمیت بسیار دارد. هر چند تبلیغات در حوزه املاک و مستغلات موضوعی تازه نیست، اما با گسترش هر چه بیشتر رسانه‌های ارتباطی، اهمیت آن افزایش یافته است. از سویی دیگر می‌توان گفت بازار مسکن، چه در حوزه مصرف و چه در حوزه سرمایه‌گذاری، سهم قابل توجهی در زندگی مردم دارد لیکن بازاریابی در این صنعت وسیع، تاکنون با تکیه بر ابزارهای سنتی انجام شده است. اسکانو با هدف ایجاد تحول در این عرصه فعالیت خود را آغاز و موفق شده است تا سطح خدمات آنلاین در عرصه تجارت الکترونیک را ارتقاء داده و رتبه نخست در ارائه ی این خدمات در حوزه مسکن را از آن خود نماید. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.