اسکانو
مالیات برساخت و ساز

افزایش مالیات برساخت و ساز منجر به گرانی مسکن خواهد شد

حسن محتشم رئیس انجمن انبوه‌سازان اعلام کرد که افزایش مالیات از ساخت‌وسازها منجر به افزایش قیمت مسکن و کاهش ساخت‌وسازها خواهد شد. محتشم معتقد است مصوبه‌های اقتصادی که دولت برای مالیات ساخت‌وساز واحدهای مسکونی تصویب کرده است عاملی می‌شود برای کاهش ساخت‌وسازها و به فروش نرسیدن واحدهای آماده؛ به گفته حسن محتشم در شرایط فعلی که قدرت خرید افراد در بازار مسکن کم است، بنابراین افزایش مالیات‌های ساخت‌وساز می‌تواند انگیزه سازندگان مسکن را کاهش دهد، به این شکل دولت سدی مقابل سازندگان قرار داده و به‌جای تشویق آن‌ها برای حضور در ساخت‌وساز مسکن و جلوگیری از انباشت تقاضا منجر به کاهش اشتیاق آن‌ها در این امر شده است.

در تمامی قسمت‌های اقتصاد زمانی که کالایی افزایش پیدا کند درنهایت به مصرف‌کننده می‌رسد که در بخش مسکن نیز همین امر صادق بوده و انبوه‌سازان تمامی مالیات اضافی که پرداخت کرده‌اند را از خریداران دریافت خواهند کرد! به گفته محتشم دولت باید برای افزایش مالیات ساخت‌وساز تجدیدنظر کرده و با افزایش ساخت‌وساز مالیات بیشتری کسب کند. به گفته محتشم افزایش نرخ دفترچه منطقه‌ای مالیاتی باعث شده قیمت صدور پروانه ساختمانی در بخش مسکونی ۱۵درصد و در بخش تجاری ۷۰ درصد افزایش داشته باشد و این بالا رفتن قیمت تمام‌شده مسکن و کاهش تولید را در بر خواهد داشت.

 

ارسال دیدگاه

نخستین کسی باشید که نظر میدهد

من را خبردار کن از
avatar
wpDiscuz

درباره‌ی اسکانو

اسکانو، نخستین وبسایت جست‌وجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. با توجه به توسعه روزافزون کسب و کارها، تبلیغات به عنوان یکی از اساسی‌ترین ابزارهای پیشرفت آن اهمیت بسیار دارد. هر چند تبلیغات در حوزه املاک و مستغلات موضوعی تازه نیست، اما با گسترش هر چه بیشتر رسانه‌های ارتباطی، اهمیت آن افزایش یافته است. از سویی دیگر می‌توان گفت بازار مسکن، چه در حوزه مصرف و چه در حوزه سرمایه‌گذاری، سهم قابل توجهی در زندگی مردم دارد لیکن بازاریابی در این صنعت وسیع، تاکنون با تکیه بر ابزارهای سنتی انجام شده است. اسکانو با هدف ایجاد تحول در این عرصه فعالیت خود را آغاز و موفق شده است تا سطح خدمات آنلاین در عرصه تجارت الکترونیک را ارتقاء داده و رتبه نخست در ارائه ی این خدمات در حوزه مسکن را از آن خود نماید. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.