اسکانو
معاملات مسکن

افزایش ۱۵ درصدی معاملات مسکن در شهر تهران

رئیس اتحادیه مشاوران املاک اعلام کرد، همچنان در قیمت مسکن شاهد ثبات هستیم و با توجه به معاملات مسکنی که در فروردین‌ماه انجام‌شده است، میانگین قیمت فروش هر مترمربع از آپارتمان حدود ۴۱ تا ۴۲ میلیون ریال ارزیابی‌شده است. حسام عقبایی گفت: تعداد معاملات مسکن انجام‌شده در فروردین‌ماه و چند روزی که از اردیبهشت گذشته است، حاکی از آن است که شاهد رشدی ۱۵ درصدی نسبت به مدت‌زمان مشابه از سال گذشته هستیم.

به گفته عقبایی بازار مسکن هنوز از رکود خارج نشده و قیمت‌ها همچنان ثابت است. این رکود بر روی واحدهای استیجاری نیز تأثیر داشته و پیش‌بینی می‌شود امسال اجاره‌بهای واحدهای استیجاری در تهران افزایش قیمت نداشته باشد و ثابت بماند. بر طبق گزارش‌های تحولات بازار مسکن شهر تهران که توسط تارنمای بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران منتشرشده است، قیمت هر مترمربع از زیربنای مسکونی معامله‌شده در فروردین‌ماه سال جاری به نسبت همین مدت‌زمان در سال گذشته حدود ۳.۶ درصد دارای رشد بوده است. بر طبق این گزارش‌ها واحدهای مسکونی که دارای سال‌های ساخت تا پنج سال هستند بیشترین واحدهای معامله‌شده بوده‌اند و سهمی ۴۵.۷ درصدی را از آن خودکرده‌اند. بیشترین تعداد قراردادهای مبایعه‌نامه نیز مربوط به منطقه پنج تهران بوده که سهم ۱۶.۵ درصدی را به خود اختصاص داده است. دراین‌بین منطقه ۴ و ۲ در رتبه‌های بعدی قرار می‌گیرند.

ارسال دیدگاه

نخستین کسی باشید که نظر میدهد

من را خبردار کن از
avatar
wpDiscuz

درباره‌ی اسکانو

اسکانو، نخستین وبسایت جست‌وجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. با توجه به توسعه روزافزون کسب و کارها، تبلیغات به عنوان یکی از اساسی‌ترین ابزارهای پیشرفت آن اهمیت بسیار دارد. هر چند تبلیغات در حوزه املاک و مستغلات موضوعی تازه نیست، اما با گسترش هر چه بیشتر رسانه‌های ارتباطی، اهمیت آن افزایش یافته است. از سویی دیگر می‌توان گفت بازار مسکن، چه در حوزه مصرف و چه در حوزه سرمایه‌گذاری، سهم قابل توجهی در زندگی مردم دارد لیکن بازاریابی در این صنعت وسیع، تاکنون با تکیه بر ابزارهای سنتی انجام شده است. اسکانو با هدف ایجاد تحول در این عرصه فعالیت خود را آغاز و موفق شده است تا سطح خدمات آنلاین در عرصه تجارت الکترونیک را ارتقاء داده و رتبه نخست در ارائه ی این خدمات در حوزه مسکن را از آن خود نماید. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.