اسکانو

انواع عایق صوتی دیوار برای رهایی از آلودگی های صوتی محیطی

با اینکه بسیاری از ساختمان های نوساز دارای تمهیداتی برای جلوگیری از نفوذ صدا به داخل هستند، اما باز هم ممکن است شرایطی به وجود آید که سرو صدای اضافی راهی برای ورود به منازل را پیدا کنند، حال این قصه برای خانه های نو ساز بوده که عبور صدا و داخل شدن آنها به داخل خانه کمی سخت است، لحظه ای خانه های قدیمی را تصور کنید! از صدای صحبت همسایه با تلفن گرفته، تا صدای اتوبوس و بوق ماشین های داخل خیابان همگی صداهای اضافه و آزار دهنده ای هستند که برخی اوقات تبدیل به یک عذاب خواهند شد. برای ایجاد محیطی ساکت دو راه وجود دارد، می توان سطحی اضافه ایجاد کرد که قبل رسیدن صدا به گوش ما آنها را جذب خود کنند، و یا مانعی در جلوی آنها ایجاد کرد یعنی عایق صوتی دیوار بسازید.

سطوح جذب‌کننده‌ ی صدا

اینکه بخواهید ایجاد مانع برای ورود صدا کنید با اینکه از سطوح جذب صدا استفاده کنید کاملا متفاوت می باشند، و عموما راههای جذب صدا توسط سطوح مختلف کمی ساده تر خواهد بود.

استفاده از پنل‌های آکوستیک ۳ سانتی‌متری برای جذب پژواک و صداهای خارجی

عایق صوتی دیوار

برای اینکه صدای همسایه ها در داخل خانه شما را اذیت نکند، باید به جای گچ‌ کاری های دیوار از مصالحی استفاده کنید که دارای درجه کاهش صدای ۰.۸۵ و یا بیشتر هستند. پنل های آکوستیک به همین منظور ساخته شده اند و دارای بافت ها و رنگ های متفاوتی می باشند. به منظور کاهش صدای اضافه باید پنل های آکوستیک به صورت یکنواخت در دیوارها و یا حتی در سقف استفاده کنید.

کفش پوش های چوب پنبه ای عایقی مناسب برای صدا

بهترین عایق های کف بتن و چوب پنبه می باشند. به این منظور می توان از کف پوش هایی استفاده کرد که از چوب های سخت مخصوص سالن‌های ورزشی، سرامیک، و یا لینولئوم می باشند. اگر این نوع از کف پوش ها بر روی یک زیره بتنی ساخته شوند آنگاه بهترین عایق برای جذب صدا خواهند شد.

استفاده از فوم های عایق صوتی دیوار

فوم های عایق صدا دارای قیمت پایین و بازدهی بالایی هستند، این نوع از فوم ها نرم بوده و قابلیت جذب صدای بالا را داراست. از این رو از فوم های عایق صدا می توان برای دیوار، کف و سقف نیز بهره برد. از این محصول در ساختمان ها جهت عایق چاله آسانسور و عایق صدا دیوار و سقف و کف، داخل موتور خودرو جهت جلوگیری از نفوذ صدای موتور به داخل خودرو، استودیو های ضبط صدا، موسیقی و فیلم برداری، سالن های تئاتر و کنسرت، سقف و دیوار اتاق منازل و اماکن اداری جهت جلوگیری از نفوذ صدای اطراف، اتاق های کامپیوتر، اتاقک ماشین آلات و دفاتر و … می توان استفاده کرد.

 

روش دیگر استفاده از کاشی هایی از جنس پشم چوب است که از تکنولوژی های روز دنیاست که در بسیاری از خانه های نوساز استفاده می‌شود.

ارسال دیدگاه

نخستین کسی باشید که نظر میدهد

من را خبردار کن از
avatar
wpDiscuz

درباره‌ی اسکانو

اسکانو، نخستین وبسایت جست‌وجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. با توجه به توسعه روزافزون کسب و کارها، تبلیغات به عنوان یکی از اساسی‌ترین ابزارهای پیشرفت آن اهمیت بسیار دارد. هر چند تبلیغات در حوزه املاک و مستغلات موضوعی تازه نیست، اما با گسترش هر چه بیشتر رسانه‌های ارتباطی، اهمیت آن افزایش یافته است. از سویی دیگر می‌توان گفت بازار مسکن، چه در حوزه مصرف و چه در حوزه سرمایه‌گذاری، سهم قابل توجهی در زندگی مردم دارد لیکن بازاریابی در این صنعت وسیع، تاکنون با تکیه بر ابزارهای سنتی انجام شده است. اسکانو با هدف ایجاد تحول در این عرصه فعالیت خود را آغاز و موفق شده است تا سطح خدمات آنلاین در عرصه تجارت الکترونیک را ارتقاء داده و رتبه نخست در ارائه ی این خدمات در حوزه مسکن را از آن خود نماید. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.