اسکانو
طراحی اتاق کودک

ایده‌ای جالب در طراحی اتاق کودک در فضاهای محدود

در خانه‌های آپارتمانی امروزی، عموماً برای اتاق کودکان یا جایی نداریم، یا آن‌قدری فضا کوچک است که گاهی ما می‌مانیم و هزار و یک سؤال در طراحی اتاق کودکمان! اما ایده‌های خوب و هوشمندانه که می‌تواند در طراحی اتاق کودک به شما کمک کند، کم نیستند و شاید تنها راه آن این است که مقداری کم‌هزینه کرده اما یک طراحی بی‌نظیر داشته و بتوانید در فضایی اندک اتاق‌خوابی عالی طراحی کنید که در آن تمام فعالیت‌های کودک به‌سادگی انجام شود. در مطالب گذشته یک ایده جالب و کاربردی برای شما معرفی کردیم که می‌توانید آن را، هم برای اتاق کودک پسر و هم دختر پیاده‌سازی کنید. طراحی امروز نیز هم مناسب برای کودک دختر بوده و هم پسر که به‌سادگی می‌تواند فضایی اسرارآمیز در ذهن کودکتان ایجاد کند.

در طراحی‌های این‌چنینی سعی می‌شود تا فضا به‌گونه‌ای باشد که به احساسات کودک پاسخی مثبت داده شود، به‌طور مثال برای کودکان که علاقه‌مند به داشتن فضاهایی دنج هستند می‌توان با قرار دادن پله‌هایی امن فضایی زیبا و دنج در بالاترین قسمت قرارداد تا کودک حس ماجراجویی و انرژی زیاد خود را تخلیه کند. در طراحی امروز مهم‌ترین نکته فضایی کوچک بوده که طراح با در نظر گرفتن محدودیت فضا اقدام به ساخت سازه‌ای کرده که تمام نیازهای کودک همه در یک محیط جمع شده باشد.

این نوع از طراحی یک تیر و چند نشان بوده که توسط آن و در فضایی محدود، تخت خواب، کتابخانه، کمدها و فضاهای بازی کاملاً در کنار یکدیگر و به زیبایی جای گرفته‌اند. در این نوع از طراحی باید یادتان باشد که نهایت امنیت برای کودک فراهم شود، قفسه‌هایی بازشو و بی‌خطر به همراه پله‌های نرم و با ارتفاع کم و فضایی امن برای قرارگیری تخت خواب باید در نظر گرفته شود، چراکه تخت بافاصله‌ای از زمین قرار داده‌شده و باید خیالتان راحت باشد که کودک در اثر حرکت در خواب به زمین نمی‌افتد. درنهایت برای قرار دادن وسایل کودک می‌توانید قفسه‌هایی در بالا و پایین ایجاد کرده و تمامی وسایل وی را سامان‌دهی کنید.

استفاده از رنگ چوب همواره صمیمت و آرامش بسیاری را برای افراد ایجاد می‌کند و در کنار رنگ‌های دیگر در محیط به‌خوبی خواهد نشست، ازاین‌رو در کودک شما تعادل بصری ایجاد کرده و منجر به آرامش بیشتر او خواهد شد. در کنار رنگ چوب بکار برده شده، سعی کنید از رنگ‌های شاد به‌صورت تکه‌ای بهره بگیرید و مابقی فضا را بارنگ‌های خنثی رنگ‌آمیزی کنید و جلوه‌ای بسیار با آرامش و زیبا به اتاق کودک خود هدیه کنید.

ارسال دیدگاه

نخستین کسی باشید که نظر میدهد

من را خبردار کن از
avatar
wpDiscuz

درباره‌ی اسکانو

اسکانو، نخستین وبسایت جست‌وجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. با توجه به توسعه روزافزون کسب و کارها، تبلیغات به عنوان یکی از اساسی‌ترین ابزارهای پیشرفت آن اهمیت بسیار دارد. هر چند تبلیغات در حوزه املاک و مستغلات موضوعی تازه نیست، اما با گسترش هر چه بیشتر رسانه‌های ارتباطی، اهمیت آن افزایش یافته است. از سویی دیگر می‌توان گفت بازار مسکن، چه در حوزه مصرف و چه در حوزه سرمایه‌گذاری، سهم قابل توجهی در زندگی مردم دارد لیکن بازاریابی در این صنعت وسیع، تاکنون با تکیه بر ابزارهای سنتی انجام شده است. اسکانو با هدف ایجاد تحول در این عرصه فعالیت خود را آغاز و موفق شده است تا سطح خدمات آنلاین در عرصه تجارت الکترونیک را ارتقاء داده و رتبه نخست در ارائه ی این خدمات در حوزه مسکن را از آن خود نماید. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.