اسکانو
بتن شفاف برای ساخت

[:en]بتن شفاف و تکنولوژی روز برای ساخت ساختمان هایی شفاف با گذر نور[:de]

بتن شفاف و تکنولوژی روز برای ساخت ساختمان هایی شفاف با گذر نور

[:]

در دنیای امروز و با پیشرفت روز افزون تکنولوژی مصالح و متریال های گوناگون ساخت، دیگر قادرند شکلی نو به خود بگیرند، بتن در ذهن تمام افراد یک نوع از مصالح ساخت با ظاهری خشن و سخت می باشد، اما امروزه به لطف پیشرفت تکنولوژی قادر است در نوعی نیمه شفاف هم تولید شود و با ظاهری جدید شما را شگفت زده کند. این نوع بتن توسط شرکت لایتراکن و از سال 2006 با توافق شرکت های بزرگ صنعتی به مرحله ساخت رسید. در ادامه همراه ما باشید.

 منظور از بتن شفاف چیست؟

بتنی که با استفاده از فیبرهای نوری قادر به انتقال نور به طرف دیگر خود باشد با نام بتن شفاف شناخته می شود. این محصول دارای ترکیبی از 96% بتن معمولی و 4% فیبرهای نوری می باشد، که با ظاهری جدید و قابلیت هایی فراوان در اختیار سازندگان قرار می گیرد. فیبرهای نوری در این محصول از پلاستیک و یا شیشه هایی برای انتقال نور ساخته شده اند که قابلیت انعطاف داشته و دارای ضخامتی برابر با قطر موی انسان می باشند.

ساز و کار بتن های شفاف

بتن شفاف در دل خود دارای تعداد بیشماری از فیبرهای نوری است، که در داخل پانل ها و بلوک های بتنی پیش ساخته قرار گرفته اند، و قادرند نور را از یک سمت به سمتی دیگر انتقال دهند. نکته قابل توجه در این نوع از بتن ها این است که رنگها و نورهای عبوری از آن به صورت مشخصی از یک سو به سوی دیگر ثابت می باشند. این نوع از بتن ها در حال حاضر قادرند نور را تا 15 متر بدون تاثیر در ساختار انتقال دهند.

%d8%a8%d8%aa%d9%86-%d8%b4%d9%81%d8%a7%d9%81-%d9%88-%d8%aa%da%a9%d9%86%d9%88%d9%84%d9%88%da%98%db%8c-%d8%b1%d9%88%d8%b2-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d8%b3%d8%a7%d8%ae%d8%aa-%d8%b3%d8%a7%d8%ae%d8%aa%d9%85

برای ساخت این نوع از بتن ها از قالب های باریک و طولانی بهره گرفته می شود؛ پس از آن لایه ای از فیبرهای نوری بر روی آن قرار داده و به همین شیوه تا انتها لایه ها بر هم قرار میگیرند و سپس با توجه به ابعاد مورد نظر قطعات استخراج می شوند. در این نوع از بتن ها با آنکه هزاران فیبر نوری جای گرفته است، اما ذره ای از همگن بودن بتن کاسته نشده و این لایه های فیبر نوری تنها بخش کوچکی از بلوک بتنی را تشکیل می دهند.

کاربرد بتن شفاف در معماری

%d8%a8%d8%aa%d9%86-%d8%b4%d9%81%d8%a7%d9%81-%d9%88-%d8%aa%da%a9%d9%86%d9%88%d9%84%d9%88%da%98%db%8c-%d8%b1%d9%88%d8%b2-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d8%b3%d8%a7%d8%ae%d8%aa-%d8%b3%d8%a7%d8%ae%d8%aa%d9%85

از بتن های شفاف در هر زمینه ای از معماری و دکوراسیون می توان بهره گرفت؛ این بتن های شفاف می توانند در دیوارها، کفپوش، طراحی داخلی، لامپ لایتراکیوب نقش آفرینی کنند.

ارسال دیدگاه

avatar
  Subscribe  
من را خبردار کن از

[:en]درباره‌ی اسکانو[:de]درباره ما[:]

[:en] اسکانو، نخستین وبسایت جست‌وجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. با توجه به توسعه روزافزون کسب و کارها، تبلیغات به عنوان یکی از اساسی‌ترین ابزارهای پیشرفت آن اهمیت بسیار دارد. هر چند تبلیغات در حوزه املاک و مستغلات موضوعی تازه نیست، اما با گسترش هر چه بیشتر رسانه‌های ارتباطی، اهمیت آن افزایش یافته است. از سویی دیگر می‌توان گفت بازار مسکن، چه در حوزه مصرف و چه در حوزه سرمایه‌گذاری، سهم قابل توجهی در زندگی مردم دارد لیکن بازاریابی در این صنعت وسیع، تاکنون با تکیه بر ابزارهای سنتی انجام شده است. اسکانو با هدف ایجاد تحول در این عرصه فعالیت خود را آغاز و موفق شده است تا سطح خدمات آنلاین در عرصه تجارت الکترونیک را ارتقاء داده و رتبه نخست در ارائه ی این خدمات در حوزه مسکن را از آن خود نماید. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.[:de]اسکانو، نخستین وب‌سایت و اپلیکیشن جستجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.[:]