اسکانو
برج پیچنده

برج پیچنده Turning Torso، دومین آپارتمان بلند در اروپا

برج پیچنده ترنینگ تورسو، آسمانخراشی بسیار بلند در شهر مالمو سوئد بوده که شاهکار دست معمار و هنرمند اسپانیایی با نام سانتیاگو کالاتراوا است. این پروژه عظیم در سال 2005 رسما رونمایی شد، که از 54 طبقه و ارتفاع 190 متری بهره گرفته است. طراحی این برج بلند به گونه ای بوده که 9 مکعب حول یک محور مرکزی پیچ خورده و بالاترین بخش برج، 90 درجه نسبت به سطح مبنای آن چرخیده ‌است. در واقع حرکت برج به گونه ای بوده که هر مکعب حول محور مرکزی خود با زاویه ‌ای مشخص چرخیده و در نهایت به مقطعی سه گوش که داربستی فولادی آن را احاطه کرده می رسد. از نه مکعب تشکیل دهنده دو مکعب پنج طبقه به فضاهای اداری اختصاص داشته و 149 آپارتمان مجلل نیز در طبقات فوقانی قرار گرفته اند.

 برج پیچنده

این برج استثنایی دو جایزه بهترین طرح معماری برج های مسکونی و یک جایزه بهترین طرح سازه بتنی را از آن خود کرده است. این آسمان خراش پس از ساخت، رتبهٔ بلندترین سازه در کشورهای اسکاندیناویایی و دومین آپارتمان بلند پس از کاخ ۲۶۴ متری پیروزی در مسکو را از آن خود کرده و برای آن امکانات رفاهی بسیار مناسبی در نظر گرفته شده است.

 برج پیچنده

 برای این برج اداری – مسکونی شبکه کامپیوتری داخلی در نظر گرفته شده، که به واسطه آن می توانند به تمامی شبکه های کامپیوتری مرکز تجاری، خدماتی، تفریحی و… در داخل این برج دسترسی داشته باشند. جالب است بدانید در این برج بلند، ساکنان با استفاده از سیستم مانیتورینگ قادر به مشاهده وضعیت میزان مصرف آب، برق و سایر انرژی های مورد استفاده خود نیز می باشند.

ارسال دیدگاه

avatar
  Subscribe  
من را خبردار کن از

[:en]درباره‌ی اسکانو[:de]درباره ما[:]

[:en] اسکانو، نخستین وبسایت جست‌وجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. با توجه به توسعه روزافزون کسب و کارها، تبلیغات به عنوان یکی از اساسی‌ترین ابزارهای پیشرفت آن اهمیت بسیار دارد. هر چند تبلیغات در حوزه املاک و مستغلات موضوعی تازه نیست، اما با گسترش هر چه بیشتر رسانه‌های ارتباطی، اهمیت آن افزایش یافته است. از سویی دیگر می‌توان گفت بازار مسکن، چه در حوزه مصرف و چه در حوزه سرمایه‌گذاری، سهم قابل توجهی در زندگی مردم دارد لیکن بازاریابی در این صنعت وسیع، تاکنون با تکیه بر ابزارهای سنتی انجام شده است. اسکانو با هدف ایجاد تحول در این عرصه فعالیت خود را آغاز و موفق شده است تا سطح خدمات آنلاین در عرصه تجارت الکترونیک را ارتقاء داده و رتبه نخست در ارائه ی این خدمات در حوزه مسکن را از آن خود نماید. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.[:de]اسکانو، نخستین وب‌سایت و اپلیکیشن جستجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.[:]