اسکانو
قیمت زمین و مسکن

[:en]بررسی سهم قیمت زمین در میزان قیمت آپارتمان[:]

[:en]با توجه به گزارشات منتشر شده از سوی بانک مرکزی، در تهران هزینه خرید زمین یا به اصطلاح ملک کنگی، برابر با 53 درصد از قیمت تمام شده ساخت مسکن بوده است، و این بدان معناست که زمین به عنوان جز اصلی ساخت و ساز بشمار می رود . بر اساس گزارشات مرکز آمار ایران، متوسط قیمت هر متر مربع از زمین دارای قیمت 4 میلیون و 540 هزار تومان می باشد، و این در حالیست که سهم قیمت زمین در ساخت و ساز ها و در هر متر مربع از بنای مسکونی تقریبا برابر با یک میلیون و 160 هزار تومان می باشد.

بنابر این با توجه به میزان سطح اشغال زمین در هر ساخت و ساز مسکونی، همچنین با در نظر گرفتن میزان تراکم ساختمان مسکونی در پایتخت، و با توجه به اینکه قیمت کل زمین در یک پروژه ساختمانی بر حسب کل زیر بنا محاسبه شده و سرشکن می شود، قیمت هر متر مربع از زمین به حدود یک‌ پنجم درهرمترمربع از بنای مسکونی می‌رسد.

 [:]

ارسال دیدگاه

avatar
  Subscribe  
من را خبردار کن از

[:en]درباره‌ی اسکانو[:de]درباره ما[:]

[:en] اسکانو، نخستین وبسایت جست‌وجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. با توجه به توسعه روزافزون کسب و کارها، تبلیغات به عنوان یکی از اساسی‌ترین ابزارهای پیشرفت آن اهمیت بسیار دارد. هر چند تبلیغات در حوزه املاک و مستغلات موضوعی تازه نیست، اما با گسترش هر چه بیشتر رسانه‌های ارتباطی، اهمیت آن افزایش یافته است. از سویی دیگر می‌توان گفت بازار مسکن، چه در حوزه مصرف و چه در حوزه سرمایه‌گذاری، سهم قابل توجهی در زندگی مردم دارد لیکن بازاریابی در این صنعت وسیع، تاکنون با تکیه بر ابزارهای سنتی انجام شده است. اسکانو با هدف ایجاد تحول در این عرصه فعالیت خود را آغاز و موفق شده است تا سطح خدمات آنلاین در عرصه تجارت الکترونیک را ارتقاء داده و رتبه نخست در ارائه ی این خدمات در حوزه مسکن را از آن خود نماید. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.[:de]اسکانو، نخستین وب‌سایت و اپلیکیشن جستجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.[:]