اسکانو
آقای نادر تهرانی

بی‌شک آینده معماری را آقای نادر تهرانی ترسیم می‌کند.

افتتاح ساختمان دانشکده معماری دانشگاه تورنتو در نوامبر سال 2017 نقطه عطفی در رزومه کاری و طراحی‌های نادر تهرانی خواهد بود. آقای نادری به‌زودی سومین ساختمان دانشکده معماری خود را به اتمام خواهد رساند کاری که تاکنون معماری موفق به انجام‌نشده بود. آقای نادر تهرانی معمای ایرانی – آمریکایی است. ایشان در کشورهای پاکستان، ایران، افریقای جنوبی و آمریکا بزرگ‌شده‌اند. مدرک خود را از دانشگاه هاروارد دریافت کرده‌اند و در دوران تحصیل در کشورهای لندن و رم نیز آموزش‌دیده‌اند. آقای تهرانی قبل از اینکه مدرک خود را در رشته معماری دریافت کنند مدت کوتاهی در دانشگاه ام آی تی آمریکا درس خواندند.

اولین ساختمان دانشکده معماری که توسط آقای تهران طراحی و ساخته‌شده، 6 سال پیش در دانشگاه جورجیا افتتاح شد. آقای تهرانی فضایی را که به تاسیسات مهندسی اختصاص داشت را به محیطی مناسب برای انجام پروژه‌های معماری و نقشه‌کشی تبدیل کرد.

دومین ساختمان دانشکده معماری در دانشگاه ملبورن بود. مهم‌ترین چالش آقای تهران در طراحی و ساخت این بود که فضای موردنیاز دانشجویان برای انجام پروژه‌های و برگزاری سمینار و بحث‌های گروهی را ایجاد کنند. با توجه به این‌که دانشگاه بودجه لازم برای ساخت و تهیه این فضا را نداشت معماران و طراحان دانشکده تصمیم گرفتند تاکمی از فضای ساختمان را قرض کنند. قرض کلمه جالبی برای ایده و نوآوری طراحان این ساختمان است. برای مثال طراحان دانشکده راهروها راکمی پهن‌تر ازآنچه لازم بود طراحی کردند و از این فضای اضافه برای گذاشتن میز ساخت مدل، محل کنفرانس و بحث‌های گروهی استفاده کردند. با استفاده از این روش بود که فضای لازم برای کارکردن و انجام پروژه 800 نفر از 2000 نفر دانشجوی دانشکده فراهم شد.

در حال حاضر نیز آقای تهرانی برای مراسم افتتاحیه و رونمایی از دانشکده معماری و طراحی جان دنیلز که درگذشته ساخته‌شده ولی ایشان تغییرات بسیاری در آن ایجاد کرده‌اند، آماده می‌شوند.

ارسال دیدگاه

avatar
  Subscribe  
من را خبردار کن از

[:en]درباره‌ی اسکانو[:de]درباره ما[:]

[:en] اسکانو، نخستین وبسایت جست‌وجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. با توجه به توسعه روزافزون کسب و کارها، تبلیغات به عنوان یکی از اساسی‌ترین ابزارهای پیشرفت آن اهمیت بسیار دارد. هر چند تبلیغات در حوزه املاک و مستغلات موضوعی تازه نیست، اما با گسترش هر چه بیشتر رسانه‌های ارتباطی، اهمیت آن افزایش یافته است. از سویی دیگر می‌توان گفت بازار مسکن، چه در حوزه مصرف و چه در حوزه سرمایه‌گذاری، سهم قابل توجهی در زندگی مردم دارد لیکن بازاریابی در این صنعت وسیع، تاکنون با تکیه بر ابزارهای سنتی انجام شده است. اسکانو با هدف ایجاد تحول در این عرصه فعالیت خود را آغاز و موفق شده است تا سطح خدمات آنلاین در عرصه تجارت الکترونیک را ارتقاء داده و رتبه نخست در ارائه ی این خدمات در حوزه مسکن را از آن خود نماید. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.[:de]اسکانو، نخستین وب‌سایت و اپلیکیشن جستجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.[:]