اسکانو

تداوم حباب قیمتی در واحدهای لوکس بازار مسکن

باآنکه بازار مسکن در آپارتمان‌های معمولی در حال خروج از رکود است، اما بازار واحدهای لوکس همچنان دچار حباب قیمتی بوده و واحدهای بزرگ متراژ و گران‌قیمت باقیمتی به‌مراتب بالاتر از عرف منطقه عرضه می‌شوند. واحدهای مذکور در مناطق شمال، شمال شرق و شمال غرب تهران قرار داشته و عموماً بیش از ۱۵۰ مترمربع مساحت آن‌هاست. اغلب این واحدهای لوکس نوساز بوده که در ماه‌های اخیر تکمیل‌شده و به فروش گذاشته‌شده است، اما به دلیل رکود عمیق در بازار مسکن مشتری قطعی برای خرید چنین واحدهایی یافت نمی‌شود. به دلیل رکود عمیق و حباب قیمتی ایجادشده در این نوع از واحدهای مسکونی تمامی مالکان همچنان به تعیین قیمت‌های نامتعارف اصرار داشته و نبود مشتریان قطعی به این امر دامن زده است.

بازار مسکن

اما برخلاف واحدهای مسکونی لوکس، در طی هفته نخست از اردیبهشت‌ماه بیش از ۳ هزار قرارداد خرید در بازار مسکن منعقدشده که تمامی مناطق ۲۲ کانه از تهران در این خریدوفروش‌ها سهمی داشته‌اند. با این اوصاف می‌توان پیش‌بینی کرد که تعداد معاملات انجام‌شده در ماه جاری قطعاً از فروردین‌ماه بیشتر خواهد بود و این زمینه‌ای برای خروج تدریجی و آرام بازار مسکن از رکود است. در جدول زیر شاهد قیمت‌های قطعی از آپارتمان‌های تمام مناطق ۲۲ گانه تهران خواهید بود.

ارسال دیدگاه

نخستین کسی باشید که نظر میدهد

من را خبردار کن از
avatar
wpDiscuz

درباره‌ی اسکانو

اسکانو، نخستین وبسایت جست‌وجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. با توجه به توسعه روزافزون کسب و کارها، تبلیغات به عنوان یکی از اساسی‌ترین ابزارهای پیشرفت آن اهمیت بسیار دارد. هر چند تبلیغات در حوزه املاک و مستغلات موضوعی تازه نیست، اما با گسترش هر چه بیشتر رسانه‌های ارتباطی، اهمیت آن افزایش یافته است. از سویی دیگر می‌توان گفت بازار مسکن، چه در حوزه مصرف و چه در حوزه سرمایه‌گذاری، سهم قابل توجهی در زندگی مردم دارد لیکن بازاریابی در این صنعت وسیع، تاکنون با تکیه بر ابزارهای سنتی انجام شده است. اسکانو با هدف ایجاد تحول در این عرصه فعالیت خود را آغاز و موفق شده است تا سطح خدمات آنلاین در عرصه تجارت الکترونیک را ارتقاء داده و رتبه نخست در ارائه ی این خدمات در حوزه مسکن را از آن خود نماید. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.