اسکانو
تنگه غوره دان

تنگه غوره دان، تفرجگاهی بکر در دل شهرستان سپیدان

اگر شما هم از دسته اشخاصی هستید که برای گردش و سفر به دنبال مناطق بکر و سرسبز در خارج از مرزهای کشورمان می‌گردید، توصیه می‌کنیم کمی عمیق‌تر نگاه کنید و مناطق زیبای کشورمان را که چیزی از طبیعت کشورهای دیگر کم ندارند را بیابید و سری به آن‌ها بزنید. در کشور خودمان هم کم نیستند مناطق بکری که می‌توانند یک روز تعطیل دل‌نشین را برای ما رقم بزنند؛ تنگه غوره دان یکی از همین مناطق سبز و بکر است که در استان فارس و منطقه زیبای شهرستان سپیدان قرارگرفته است.

این تنگه در فاصله بیست کیلومتری شمال غرب بیضا سپیدان واقع‌شده که به دلیل آب‌وهوای خوشش هرساله میزبانی برای گردشگران بسیاری بشمار می‌رود. این تفرجگاه در کنار روستای امامزاده اسماعیل قرار دارد، روستایی که در دل خود امامزاده‌ای با همین نام را جای‌داده است.

در این منطقه رودخانه‌ای به طول 10 کیلومتر نیز قرار دارد که با رفتن به‌سوی فصول گرم از آب آن کمی کاسته خواهد شد. این تنگه زیبا پوشیده شده از درختان انبوهی همچون بادام و ارژن و بنه و… و در برخی از قسمت‌های آن دیوارهای بلندی قرارگرفته که برای صخره‌نوردان منطقه‌ای جذاب بشمار می‌رود. جالب است بدانید در این تنگه انواع حیوانات و گونه‌های جانوری همچون گرگ، گراز، خرس و … نیز زندگی می‌کنند! بهترین زمان برای سفر به این منطقه در اواسط فرودین ماه و فصل بهار بوده و برای رسیدن به آن باید از طریق آدرس 20 کیلومتری شمال غرب بیضا سپیدان، جاده تنگ غوره دان راهی سفر شوید.

 

ارسال دیدگاه

avatar
  Subscribe  
من را خبردار کن از

[:en]درباره‌ی اسکانو[:de]درباره ما[:]

[:en] اسکانو، نخستین وبسایت جست‌وجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. با توجه به توسعه روزافزون کسب و کارها، تبلیغات به عنوان یکی از اساسی‌ترین ابزارهای پیشرفت آن اهمیت بسیار دارد. هر چند تبلیغات در حوزه املاک و مستغلات موضوعی تازه نیست، اما با گسترش هر چه بیشتر رسانه‌های ارتباطی، اهمیت آن افزایش یافته است. از سویی دیگر می‌توان گفت بازار مسکن، چه در حوزه مصرف و چه در حوزه سرمایه‌گذاری، سهم قابل توجهی در زندگی مردم دارد لیکن بازاریابی در این صنعت وسیع، تاکنون با تکیه بر ابزارهای سنتی انجام شده است. اسکانو با هدف ایجاد تحول در این عرصه فعالیت خود را آغاز و موفق شده است تا سطح خدمات آنلاین در عرصه تجارت الکترونیک را ارتقاء داده و رتبه نخست در ارائه ی این خدمات در حوزه مسکن را از آن خود نماید. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.[:de]اسکانو، نخستین وب‌سایت و اپلیکیشن جستجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.[:]