اسکانو
خرید‌و‌فروش ملک

توصیه‌هایی مهم برای کسانیکه قصد خریدوفروش ملک را به‌صورت هم‌زمان دارند

بازار خریدوفروش ملک دارای دو گروه از مشتری است. دسته اول از خریداران کسانی هستند که برای بار اول می‌خواهند خانه‌ای را خریداری کنند و عموماً بیشترین تعداد را تشکیل می‌دهند. دسته دوم کسانی هستند که ملکی دارند و می‌خواهند آن بفروشند و ملکی دیگر را خریداری کنند. در این امر باید به‌خوبی به بازار خریدوفروش آشنا باشید و شرایط خود را برای چنین کاری آماده کنید.  در چنین معامله‌هایی فشار مالی، تردید در تصمیم‌گیری، آماده شدن برای اسباب‌کشی همگی ذهن شمارا به‌قدری درگیر می‌کنند که قبل از انجام هر کاری لازم است شرایط ذهنیتان را از قبل آماده کرده باشید.

  1. چه قصد خرید ملکی باقیمت بیشتر و چه کمتر از ارزش ملک فعلیتان دارید، باید برآورد واقع‌بینانه‌ای از قیمت خانه خود داشته باشید. زمانی که قصد به خرید خانه‌ای گران‌تر ازملک فعلیتان دارید، زیاد بر روی ارزش ملک فعلیتان حساب باز نکنید و قیمت خانه‌ای که قصد خرید آن رادارید را نیز کمتر از میزان واقعی تخمین نزنید.
  2. اگر قصد به نقل‌مکان به خانه‌ای گران‌تر دارید، قیمت خانه فعلی را 10 درصد گران‌تر از ارزش واقعی آن بگذارید. با این کار شما جایی برای چانه زدن و تخفیف دادن گذاشته‌اید. این کار را شخصی که می‌خواهید خانه را از او بخرید نیز انجام خواهد داد.
  3. اگر قصد دارید خانه خود را بفروشید و ملکی ارزان‌تر بخرید و سپس با مابقی پول خود سرمایه‌گذاری کنید حواستان را جمع کنید، چون در این حالت نگرانی از بابت بودجه خود ندارید و ممکن است متضرر شوید. در این حالات ممکن است ملک خود را پایین‌تر از ارزش واقعی بفروشید و یا برای خرید خانه دوم به‌اندازه کافی از فروشنده تخفیف نگیرید، و یا حتی مدت‌زمان مناسبی برای پیدا کردن ملک موردنظر صرف نکنید.
  4. توجه داشته باشید که اگر در زمان بازار پررونق مسکن اقدام به خریدوفروش می‌کنید، قبل از هر کاری خانه دلخواه را قولنامه کنید و سپس خانه خود را بفروشید. اما اگر در زمان رکود مسکن اقدام به این کار می‌کنید، بدانید که اول باید مشتری برای خانه خود پیدا کنید سپس پای معامله برای خانه جدید بروید.
  5. قبل از آنکه خانه را بفروشید، تعمیرات لازم را انجام دهید تا بر سر عیب‌های ملک که قابل‌رفع شدن هستند مجبور نشوید ملک را ارزان‌تر از قیمت واقعی بفروشید.

ارسال دیدگاه

avatar
  Subscribe  
من را خبردار کن از

[:en]درباره‌ی اسکانو[:de]درباره ما[:]

[:en] اسکانو، نخستین وبسایت جست‌وجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. با توجه به توسعه روزافزون کسب و کارها، تبلیغات به عنوان یکی از اساسی‌ترین ابزارهای پیشرفت آن اهمیت بسیار دارد. هر چند تبلیغات در حوزه املاک و مستغلات موضوعی تازه نیست، اما با گسترش هر چه بیشتر رسانه‌های ارتباطی، اهمیت آن افزایش یافته است. از سویی دیگر می‌توان گفت بازار مسکن، چه در حوزه مصرف و چه در حوزه سرمایه‌گذاری، سهم قابل توجهی در زندگی مردم دارد لیکن بازاریابی در این صنعت وسیع، تاکنون با تکیه بر ابزارهای سنتی انجام شده است. اسکانو با هدف ایجاد تحول در این عرصه فعالیت خود را آغاز و موفق شده است تا سطح خدمات آنلاین در عرصه تجارت الکترونیک را ارتقاء داده و رتبه نخست در ارائه ی این خدمات در حوزه مسکن را از آن خود نماید. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.[:de]اسکانو، نخستین وب‌سایت و اپلیکیشن جستجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.[:]