اسکانو
جاذبه‌های گردشگری آتن

جاذبه‌های گردشگری آتن ، در سفر به آتن از این مکان‌ها دیدن کنید!

آتن برای گردشگری منطقه‌ای جذاب بشمار می‌رود؛ منطقه‌ای که در دل خود جاذبه‌های فراوان مشهوری همچون ویرانه‌های بنای باشکوه آکروپولیس و یا موزه استثنایی باستان‌شناسی را جای‌داده است. مطمئن باشید در سفر به آتن بیکار نخواهید ماند! می‌توانید در این منطقه از زیبایی‌های محله پلاکا و کوچه‌های باریک و سنتی به همراه خانه‌های بسیار ظریفش با مغازه‌ها و رستوران‌های متعدد دیدن کنید و از ده‌ها جاذبه گردشگری آن لذت ببرید.

کلیساهای باستانی یونان

زئوس خدای خدایان یونان باستان بوده و این مکان بزرگ‌ترین منطقه مذهبی در یونان باستان بشمار می‌رود. درگذشته زئوس دارای ابهت و عظمت زیادی در بین مردم بوده و کلیسای آن مربوط به قرن ششم پیش از میلاد است که عملیات ساخت آن نیز تا قرن دوم میلادی طول کشیده است. ابهت و بزرگی این مکان مذهبی حتی از ویرانه‌هایش نیز مشخص است. بیش از صد ستون سنگی در آن وجود دارد که دقیقاً محلی برای نگه‌داشتن سقف جایگاه مقدس به شمار می‌رفته‌اند که از میان آن‌ها تنها حدود ۱۵ ستون باقی‌مانده است و مابقی آن‌ها بر زمین افتاده است. در نزدیکی این مکان و در شمال (Olympeion) بقایای دیوار تمیستوکل (Themistokles’ wall) و یک حمام رومی قرار دارد.

محله‌های پلاکا و آنافیوتیکا

محله بسیار زیبای پلاکا در حد فاصل بین سراشیبی شمالی آکروپولیس و خیابان ارمو قرارگرفته که در دل خود دو اثر باستانی را جای‌داده و به دلیل حضور همین دو اثر باستانی تبدیل به یک‌قطب گردشگری شده است. در پلاکا بازار رومی آگورا متعلق به قرن یک پیش از میلاد و کتاب‌خانه هادریان متعلق به قرن ۲ میلادی قرار دارد. در پلاکا شاهد خانه‌هایی زیبا با نمایی جذاب به همراه کوچه‌های کم‌عرض و پیاده‌روهایی کوچک خواهید بود. این منطقه بیشتر به روستاهای اصیل یونان شباهت داشته و در آن می‌توانید تعداد زیادی رستوران‌های اصیل یونانی پیدا کنید که بهترین‌های آن در خیابان (Mnisikleous) قرارگرفته‌اند و مابقی آن‌ها تنها به کسب درآمد توجه دارند نه ارائه خدمات! در جنوب غربی پلاکا می‌توانید کلیسای (Metamórfosis) و در شمال آن کلیسای (Kapnikaréa) را ببینید. آنافیوتیکا نیز در شمال آکروپولیس قرارگرفته است، روستایی به‌شدت زیبا و جذاب با خیابان‌هایی مربوط به قرون‌وسطی بوده که گشت‌وگذار در آن خالی از لطف نیست.

 

ارسال دیدگاه

نخستین کسی باشید که نظر میدهد

من را خبردار کن از
avatar
wpDiscuz

درباره‌ی اسکانو

اسکانو، نخستین وبسایت جست‌وجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. با توجه به توسعه روزافزون کسب و کارها، تبلیغات به عنوان یکی از اساسی‌ترین ابزارهای پیشرفت آن اهمیت بسیار دارد. هر چند تبلیغات در حوزه املاک و مستغلات موضوعی تازه نیست، اما با گسترش هر چه بیشتر رسانه‌های ارتباطی، اهمیت آن افزایش یافته است. از سویی دیگر می‌توان گفت بازار مسکن، چه در حوزه مصرف و چه در حوزه سرمایه‌گذاری، سهم قابل توجهی در زندگی مردم دارد لیکن بازاریابی در این صنعت وسیع، تاکنون با تکیه بر ابزارهای سنتی انجام شده است. اسکانو با هدف ایجاد تحول در این عرصه فعالیت خود را آغاز و موفق شده است تا سطح خدمات آنلاین در عرصه تجارت الکترونیک را ارتقاء داده و رتبه نخست در ارائه ی این خدمات در حوزه مسکن را از آن خود نماید. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.