اسکانو

[:en]خانه‌ای با الهام از طبیعت[:de]

خانه‌ای با الهام از طبیعت

[:]

 

ساختمان دانیال در سال ۱۳۹۰ توسط رضا صیادیان و سارا کلانتری در محله نوبنیاد طراحی و ساخته شد. محله نوبنیاد در گذشته شامل خانه‌های تابستانی و باغات بسیاری بوده؛ ولی امروزه با بزرگ شدن شهر تهران و ساختمان سازی‌های گسترده در آن، ساختمان‌ها جایگزین این درختان شدند. بنابراین طراحان آن تصمیم گرفتند تا از طرح و شکل طبیعت در ساختمان خود استفاده کنند و طبیعت را با ساختمان خود ادغام کنند.

این ساختمان دارای زمین مستطیلی شکل به مساحت ۳۲۰ متر مربع است. این ساختمان ۷ طبقه دارد که ۵ طبقه آن مسکونی است. طبقات مسکونی ۱۶۵ متر مربع مساحت دارد و مجموع متراژ ساختمان را به ۱۳۴۴ متر مربع می‌رساند. پارکینگ و ورودی اصلی در طبقه همکف واقع شده و سایر امکانات مانند استخر، سونا و جکوزی در زیر همکف قرار دارد.

tehran-architecture-danial-complex-interior-view

نمای خارجی ساختمان شامل ۲۰ پنل درخت مانند است. نمای هر طبقه از ۴ پنل ساخته شده است و دو به دو یکدیگر را تکمیل می‌کنند. این پنل ‌ها بر روی ریل قرار گرفته اند. این امر به پنل‌ها قابلیت جابه‌جایی می‌دهد و آن‌ها را به اشکال مختلفی درمی‌آورد. اشکال متفاوت نمای ساختمان به همراه نور آفتاب تاثیر بسیاری در زیبایی  فضای خانه می‌گذارد. با حرکت نور خورشید سایه‌ها به رقص در آمده و فضای دلنشینی را ایجاد می‌کنند. طراحان از ایده‌ی سایه های ایجاد شده برای طراحی سقف و دیوارها نیز استفاده کرده‌اند. استفاده از شیشه‌های رنگی و اشکال هندسی در طراحی سقف، کاشی‌کاری و موزائیک کاری در طراحی خانه، معماری سنتی ایرانی را برای ساکنین تداعی می‌کند.

tehran-architecture-danial

tehran-architecture-danial-complex-interior-living-space

در طراحی باغچه و فضای سبز این ساختمان از درخت، آبشار و مواد طبیعی استفاده شده است تا فضایی زیبا را برای تمدد اعصاب و ایجاد حس آرامش بیشتر فراهم کند.

tehran-architecture-danial-complex-garden-waterfalls

ارسال دیدگاه

avatar
  Subscribe  
من را خبردار کن از

[:en]درباره‌ی اسکانو[:de]درباره ما[:]

[:en] اسکانو، نخستین وبسایت جست‌وجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. با توجه به توسعه روزافزون کسب و کارها، تبلیغات به عنوان یکی از اساسی‌ترین ابزارهای پیشرفت آن اهمیت بسیار دارد. هر چند تبلیغات در حوزه املاک و مستغلات موضوعی تازه نیست، اما با گسترش هر چه بیشتر رسانه‌های ارتباطی، اهمیت آن افزایش یافته است. از سویی دیگر می‌توان گفت بازار مسکن، چه در حوزه مصرف و چه در حوزه سرمایه‌گذاری، سهم قابل توجهی در زندگی مردم دارد لیکن بازاریابی در این صنعت وسیع، تاکنون با تکیه بر ابزارهای سنتی انجام شده است. اسکانو با هدف ایجاد تحول در این عرصه فعالیت خود را آغاز و موفق شده است تا سطح خدمات آنلاین در عرصه تجارت الکترونیک را ارتقاء داده و رتبه نخست در ارائه ی این خدمات در حوزه مسکن را از آن خود نماید. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.[:de]اسکانو، نخستین وب‌سایت و اپلیکیشن جستجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.[:]