اسکانو
درمان استرس

درمان استرس با چند گیاه خانگی

همه ما دست‌کم برای یک‌بار هم که شده استرس را در محیط زندگی و کاری خود کشیده‌ایم. علاوه بر تمام راهکارهایی که برای درمان استرس تا به امروز معرفی‌شده‌اند، کارشناسان دریافته‌اند که حضور برخی از گیاهان سبز و گل‌های زیبا قادر به کاهش استرس در افراد می‌باشند. عموماً فضایی که در خود گیاهان سبز را جای‌داده باشد به‌خودی‌خود در کاهش استرس و ایجاد حس مثبت تأثیر دارد، اما گیاهانی که به‌صورت اختصاصی به این امر کمک می‌کنند به شرح زیر خواهند بود.

نقش گیاه ریحان در کاهش استرس

ریحان یک گیاه خوش عطر و بسیار خوشمزه است. گیاهی قابل‌کشت که متخصص در کاهش استرس به شمار می‌رود. این گیاه سرشار از ترکیب لینالول بوده که منجر به عطروطعم خوش آن شده و در کاهش استرس نقش مهمی دارد.

نقش گل شمعدانی در کاهش استرس

شمعدانی به دلیل داشتن گل‌هایی زیبا، کوچک و بارنگ‌هایی غلیظ بوده که با بوی ملایم منجر به آرامش اعصاب و کاهش استرس می‌شود.

نقش پاپی‌تان در کاهش استرس

پاپی‌تان در دکوراسیون داخلی منجر به روان شدن تنفس شما می‌شود و یکی از گیاهانی است که به جنگ با هوای آلوده می‌رود. زمانی که تنفس شما راحت‌تر انجام بگیرد و هوایی پاکیزه استشمام کنید، استرس شما نیز کاهش خواهد یافت.

نقش گیاه سرخس بوستون در کاهش استرس

سرخس بوستون همانند پاپی‌تان عمل می‌کند. این گیاه 1863 ماده سمی را از هوا حذف کرده و قادر به ایجاد آرامش ذهنی و روانی برای شما خواهد شد.

نقش گل اسطوخودوس در کاهش استرس

از دوران قدیم از اسطوخودوس به‌عنوان کاهش‌دهنده خشم استفاده می‌شود. این گیاه با عطری خوش استعدادی بسیار زیاد در کاهش استرس‌ها و تنش روانی در افراد دارد. حتی مطالعات انجام‌شده نشان از آن دارد که شمع‌هایی که با عصاره این گیاه همراه هستند به‌شدت منجر به آرامش افراد خواهند شد.

نقش گل رز در کاهش استرس

بر اساس مطالعات انجام‌شده آن دسته از کارمندانی که در طول روز بر گل رز و زیبایی آن خیره شده‌اند، از آرامش روانی بیشتری برخوردار هستند.

نقش گیاه اسپاتی فیلوم در کاهش استرس

اسپاتی فیلوم برای کسانی مناسب است که تمام مدت روز را در خانه سپری می‌کنند، این گیاه عوامل قارچی محیط را از بین برده و مانند یک تمیزکننده هوای گیاهی و طبیعی عمل می‌کند.

نقش گیاه رزماری در کاهش استرس

در تاریخ از گیاه رزماری با عنوان نمادی از آرامش درونی یادشده است.

نقش گل برف در کاهش استرس

گل‌های ریز و کوچک به رنگ سفید در گیاه گل برف منجر به یادآوری خاطرات خوش در افراد شده و از این طریق آرامش را به آن‌ها بازمی‌گرداند.

نقش گل نخود در کاهش استرس

گل نخود همانند گل برف عمل کرده با این تفاوت که با دیدن آن به یاد خاطرات خوش کودکی خواهید افتاد؛ و از این طریق استرس شما کاهش می‌یابد.

ارسال دیدگاه

avatar
  Subscribe  
من را خبردار کن از

[:en]درباره‌ی اسکانو[:de]درباره ما[:]

[:en] اسکانو، نخستین وبسایت جست‌وجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. با توجه به توسعه روزافزون کسب و کارها، تبلیغات به عنوان یکی از اساسی‌ترین ابزارهای پیشرفت آن اهمیت بسیار دارد. هر چند تبلیغات در حوزه املاک و مستغلات موضوعی تازه نیست، اما با گسترش هر چه بیشتر رسانه‌های ارتباطی، اهمیت آن افزایش یافته است. از سویی دیگر می‌توان گفت بازار مسکن، چه در حوزه مصرف و چه در حوزه سرمایه‌گذاری، سهم قابل توجهی در زندگی مردم دارد لیکن بازاریابی در این صنعت وسیع، تاکنون با تکیه بر ابزارهای سنتی انجام شده است. اسکانو با هدف ایجاد تحول در این عرصه فعالیت خود را آغاز و موفق شده است تا سطح خدمات آنلاین در عرصه تجارت الکترونیک را ارتقاء داده و رتبه نخست در ارائه ی این خدمات در حوزه مسکن را از آن خود نماید. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.[:de]اسکانو، نخستین وب‌سایت و اپلیکیشن جستجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.[:]