اسکانو
قرارداد مشارکت در ساخت

در قرارداد مشارکت در ساخت، آیا شریک حق پیش‌فروش ملک را دارد؟

طبق قرارداد مشارکت در ساخت که بین طرفین امضا می‌شود، حل هرگونه اختلافی نیز بر همان اساس انجام خواهد شد. لذا اگر در قرارداد مشارکتی حق پیش‌فروش ملک به شریک داده‌شده باشد، وی حق پیش‌فروش داشته و برای این امر می‌تواند اقدام نماید و خریدارها می‌توانند الزام فروشنده به تنظیم سند را خواستار شوند، در غیر این صورت اگر در قرارداد مشارکت ساختمان حق پیش‌فروش برای شریک در قرارداد ذکر نشده باشد، شما می‌توانید طبق مفادی که در قرارداد ذکرشده است اقدام به فسخ قرارداد و یا مطالبه ضرر و زیان خود کنید.

مالک زمین در صورت بدهی می‌تواند سهم سازنده را توقیف کند؟

در حالاتی که سازنده سهم خود را پیش‌فروش کرده باشد، مالک زمین هیچ حقی برای توقیف سهم وی ندارد. همین‌طور بدون فسخ قولنامه و رضایت خریداران هیچ امکانی برای انتقال اموال وجود ندارد.

واحدی از ساختمان قدیمی فاقد پارکینگ است، آیا در صورت ساخت ساختمانی جدید هزینه ساخت پارکینگ برای واحد مذکور بر عهده سازنده است یا مالک آن واحد مشخص؟

به دلیل اینکه در قرارداد اصلی واحد از قبل برای آن پارکینگ در نظر گرفته نشده، لذا در ساخت جدید ساختمان باید بر طبق توافق هزینه‌های ساخت پارکینگ برای واحد مذکور توسط مالک آن واحد به سازنده پرداخت شود.

برای مشاهده نمونه قرار داد شمارکت در ساخت کلیک کنید. 

ارسال دیدگاه

avatar
  Subscribe  
من را خبردار کن از

[:en]درباره‌ی اسکانو[:de]درباره ما[:]

[:en] اسکانو، نخستین وبسایت جست‌وجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. با توجه به توسعه روزافزون کسب و کارها، تبلیغات به عنوان یکی از اساسی‌ترین ابزارهای پیشرفت آن اهمیت بسیار دارد. هر چند تبلیغات در حوزه املاک و مستغلات موضوعی تازه نیست، اما با گسترش هر چه بیشتر رسانه‌های ارتباطی، اهمیت آن افزایش یافته است. از سویی دیگر می‌توان گفت بازار مسکن، چه در حوزه مصرف و چه در حوزه سرمایه‌گذاری، سهم قابل توجهی در زندگی مردم دارد لیکن بازاریابی در این صنعت وسیع، تاکنون با تکیه بر ابزارهای سنتی انجام شده است. اسکانو با هدف ایجاد تحول در این عرصه فعالیت خود را آغاز و موفق شده است تا سطح خدمات آنلاین در عرصه تجارت الکترونیک را ارتقاء داده و رتبه نخست در ارائه ی این خدمات در حوزه مسکن را از آن خود نماید. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.[:de]اسکانو، نخستین وب‌سایت و اپلیکیشن جستجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.[:]