اسکانو

روش‌های کاربردی تعویض کاغذ دیواری

remove-wallpaper-room-800x522

برای تغییر دکوراسیون، لازم نیست مبلمان گران قیمت خریداری کنید، کافیست با تغییر رنگ دیوارها یا چسباندن یک کاغذدیواری تازه، حال و هوای خانه‌تان را تغییر دهید. برای این تغییر هم لازم نیست از دیگران کمک بگیرید، می‌توانید به راحتی خودتان دست‌به‌کار شوید. یکی از این کارها برداشتن کاغذدیواری‌های قدیمی است، برداشتن کاغذ دیواری ساده تر از چیزی است که فکر می‌کنید. برداشتن کاغذدیواری ها ممکن است سخت و تاحدی دلهره‌آور به نظر برسد، اما اگر یک یا دو روز وقت بگذارید با هزینه‌ای اندک می‌توانید خانه قدیمی و خسته‌کننده خود را با رنگ و طرحی جدید تغییر دهید.
رنگ یا کاغذدیواری تازه می‌تواند یک احساس کاملا جدید به شما بدهد. درضمن اگر به دنبال فروش خانه‌تان در آینده نزدیک هستید، برای جلب نظر مشتریان حتما از این شیوه استفاده کنید و رنگ و لعاب بهتری به خانه خود بدهید.


جداکردن کاغذدیواری‌های قدیمی
چندین روش برای جدا کردن کاغذ دیواری وجود دارد. برای شروع بهتر است تمامی وسایل اتاق را جمع‌آوری کنید، برق اتاق را قطع کنید، و در صورت امکان پریزها و پوشش‌های برق را جمع‌آوری کنید. قسمت‌های خروجی برق را با چسب نواری و کف خانه را با روزنامه بپوشانید.
با گوشه یا درزهای کاغذ دیواری شروع کنید، از یک تیغه چاقو یا کاردک بتونه استفاده کنید تا قسمتی از آن را جدا کرده و سعی کنید که در یک زاویه آن را بکشید. در صورتی که کاغد به راحتی جدا شد ، همین کار را برای دیگر بخش های اتاق ادامه دهید و در غیر این صورت روش بعدی را امتحان کنید.

how-to-remove-wallpaper

مواد شیمیایی
مواد شیمیایی مخصوص کندن کاغذ دیواری را می‌توان از فروشگاه‌های رنگ و ابزار فروشی تهیه کرد. برای جدا کردن کاغذ دیواری باید ابتدا ماده شیمیایی را که معمولا به صورت پودر است با مقداری آب گرم و سرکه مخلوط کرده و سپس محلول بدست آمده را با استفاده از اسپری بر روی دیوار پاشید و چند دقیقه‌ای صبر کنید. بعد از آنکه محلول، چسب دیوار را در خود حل کرد، لبه‌های کاغذ دیواری به راحتی با کمک کاردک یا چاقو کنده می شود.
بخارآب
یکی دیگر از موادی که برای از بین بردن چسب و جدا کردن کاغذدیواری از دیوار استفاده می شود، بخار آب است. برای این منظور از دستگاه بخارکننده چسب کاغذ دیواری استفاده می‌شود که با برق کار می‌کند. این دستگاه شامل یک مخزن آب است و با روشن شدن، آب درون آن بخار می‌شود و می‌توان با دسته مخزن بخار را روی کاغذ دیواری پاشید. بخار آب چسب پشت کاغذ دیواری را از بین می‌برد و به کاغذ دیواری به‌راحتی از دیوار جدا شود. در استفاده از بخار آب باید دقت کافی به عمل بیاید تا به پوشش خشک دیوار آسیبی وارد نشود.
برای این کار دستگاه بخار را حدود ۱۵ تا ۳۰ ثانیه ( بستگی به نوع کاغذ دیواری و دیوار و چسبی که به کار رفته دارد) در یک قسمت دیوار نگه دارید و بعد کاغذ دیواری را با احتیاط جدا کنید.

damaged-wall

طراحی یک دیوار جدید
بعد از تمام شدن کار، بگذارید دیوار کاملا خشک شود و بعد با محلول آب و(تری سدیم فسفات) TSP دیوار را شستشو دهید. این کار باعث کنده‌شدن چسب و حذف مواد اضافی روی دیوار شده و باعث صاف شدن سطح دیوار می‌شود تا برای کاغذ دیواری جدید آماده شود. سپس با آب و حوله سطح دیوار را مجددا تمیز کنید. در صورتی که دیوار نیاز به تعمیر دارد قبل از شروع به کار به تعمیر دیوار بپردازید. اگر کاغذ دیواری برای مدت زیادی روی دیوار شما باقی مانده باشد ممکن است به دیوار آسیب جدی رسیده باشد و نیازمند تعمیرات حرفه‌ای باشد.
وقتی که دیوار شما تمیز و خشک شد، می توانید دیوار را به با رنگی زیبا و جدید بپوشانید یا یک کاغذ دیواری جدید را جایگزین کنید.

paint1

ارسال دیدگاه

نخستین کسی باشید که نظر میدهد

من را خبردار کن از
avatar
wpDiscuz

درباره‌ی اسکانو

اسکانو، نخستین وبسایت جست‌وجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. با توجه به توسعه روزافزون کسب و کارها، تبلیغات به عنوان یکی از اساسی‌ترین ابزارهای پیشرفت آن اهمیت بسیار دارد. هر چند تبلیغات در حوزه املاک و مستغلات موضوعی تازه نیست، اما با گسترش هر چه بیشتر رسانه‌های ارتباطی، اهمیت آن افزایش یافته است. از سویی دیگر می‌توان گفت بازار مسکن، چه در حوزه مصرف و چه در حوزه سرمایه‌گذاری، سهم قابل توجهی در زندگی مردم دارد لیکن بازاریابی در این صنعت وسیع، تاکنون با تکیه بر ابزارهای سنتی انجام شده است. اسکانو با هدف ایجاد تحول در این عرصه فعالیت خود را آغاز و موفق شده است تا سطح خدمات آنلاین در عرصه تجارت الکترونیک را ارتقاء داده و رتبه نخست در ارائه ی این خدمات در حوزه مسکن را از آن خود نماید. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.