اسکانو

[:en]زمینه برای خروج از رکود مسکن ایجاد شده است[:de]

زمینه برای خروج از رکود مسکن ایجاد شده است

[:]

تاثیر فروش بیشتر نفت بر اقتصاد و بازار مسکن ایران

محمدهاشم بت شکن امروز در طی برگزاری بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری اعلام کرد، دلیل اصلی رشد اقتصادی امروز را مدیون به فروش بیشتر نفت هستیم، که این رشد اقتصادی در زمینه مسکن نیز تاثیر بسزایی داشته است.

بت شکن اعلام کرد نتایج بدست آمده در سال جاری، دارای نشان خروج از رکود مسکن می باشد؛ در سالهای گذشته به دلیل تورم بالا چیزی حدود ۴۰ درصد، و همچنین کاهش قیمت نفت توان مالی مردم کاهش یافته و قادر به خرید ملک نبودند، از این رو مردم پول های خود را نزد بانک نگهداری میکردند، اما در حال حاضر درآمد مردم به دلیل کاهش تورم بالا رفته و در نتیجه توان آنها برای خرید مسکن نیز افزایش یافته است.

به گفته بت شکن، آمارها نشانگر این است که  قیمت ملک در تهران در هفت ماه گذشته دارای رشد هفت درصدی بوده، و طبق بررسی ها میزان انواع تسهیلات خرید مسکن تا پایان مهرماه سال جاری در مقایسه با سال گذشته دارای رشد ۷۰ درصدی بوده است. به گفته بت شکن تا امروز ۱۰۵ هزار نفر از خانه اولی ها وام های خود را دریافت کرده اند، که پیش بینی می شود این ارقام تا پایان سال جاری به حدود ۱۶۰ تا ۱۷۰ هزار نفر برسد. این مقام مسئول اعلام کرد در گذشته وام های مسکن حداکثر تا حدود ۲۰۰ میلیون ریال بوده، اما امروز زوجین برای خرید مسکن می توانند مبلغی تا یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات دریافت کنند.

ارسال دیدگاه

avatar
  Subscribe  
من را خبردار کن از

[:en]درباره‌ی اسکانو[:de]درباره ما[:]

[:en] اسکانو، نخستین وبسایت جست‌وجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. با توجه به توسعه روزافزون کسب و کارها، تبلیغات به عنوان یکی از اساسی‌ترین ابزارهای پیشرفت آن اهمیت بسیار دارد. هر چند تبلیغات در حوزه املاک و مستغلات موضوعی تازه نیست، اما با گسترش هر چه بیشتر رسانه‌های ارتباطی، اهمیت آن افزایش یافته است. از سویی دیگر می‌توان گفت بازار مسکن، چه در حوزه مصرف و چه در حوزه سرمایه‌گذاری، سهم قابل توجهی در زندگی مردم دارد لیکن بازاریابی در این صنعت وسیع، تاکنون با تکیه بر ابزارهای سنتی انجام شده است. اسکانو با هدف ایجاد تحول در این عرصه فعالیت خود را آغاز و موفق شده است تا سطح خدمات آنلاین در عرصه تجارت الکترونیک را ارتقاء داده و رتبه نخست در ارائه ی این خدمات در حوزه مسکن را از آن خود نماید. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.[:de]اسکانو، نخستین وب‌سایت و اپلیکیشن جستجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.[:]