اسکانو
ساختمان‌های خاص

ساختمان‌های خاص، مجتمع تجاری شانگهای Lane 189

مجتمع تجاری شانگهای Lane 189 باهدف جذب قشر جوان و تحصیل‌کرده ساخته‌شده و در دل خود مغازه، رستوران و فضاهای اداری بسیاری را جای‌داده است؛ طراحی این مرکز تجاری اداری در بخش‌های قدیمی شانگهای با استفاده از اشکال هندسی و مواد و متریالی مرغوب با فضای امروزی ترکیب‌شده و محلی شاخص را در این منطقه ایجاد کرده که در آن کاملاً حس و حال شهر شانگهای تداعی خواهد شد.

در ساختمان المان‌های شهری با عناصر مختص فضاهای فروشگاهی ترکیب‌شده و در نقاطی مختلف از ساختمان قرارگرفته‌اند، به‌طوری‌که بازدیدکنندگان با دیدن آن‌ها تشویق می‌شوند تا در کل مجموعه قدم زده و طبقات بالاتر را نیز مشاهده کنند. برای نمای این ساختمان عظیم جثه از لایه‌های متفاوتی با اشکال هندسی استفاده‌شده است؛ این نوع از نمای خارجی لایه‌ای این اجازه را می‌دهند تا نمایی باز و بسته ایجادشده و بر اساس نوع کاربری در هر قسمت ساختمان چشم‌اندازهای متفاوتی ایجاد شود.

این ساختمان بر روی شبکه‌ای 6 ضلعی ایجادشده است و اجزای نما از بزرگ به کوچک تغییرات تدریجی داشته که می‌توانند میزان شفافیت داخلی ساختمان را تغییر دهند.

 در قسمت‌های پایینی نمای ساختمان از پانل‌های لوزی شکلی استفاده‌شده که درهم‌فشرده می‌باشند، اجزای مختلف این ساختمان در نما دارای چیدمان مختص به خود بوده و بخش‌های مختلف از 1 لایه تا 3 لایه تغییر چیدمان خواهند داشت و به عمق 400 میلی‌متر خواهند رسید. برای نمای ساختمان از متریال های گوناگونی استفاده‌شده است که توسط LED های رنگی روشن‌شده و جلوه‌های بصری بسیاری را برای ساختمان ایجاد می‌کنند.

 یکی از ویژگی‌های این ساختمان این است که اگر از بالا به پایین نگاه کنید، شاهد ساختاری ارگانیک و منسجم خواهید بود و هنگامی‌که از پایین به بالا نگاه کنید شاهد کف طبقاتی منحنی شکل خواهید بود. چنین ساختاری سیرکولاسیون عمودی را سازمان‌دهی کرده که از زیرزمین تا نورگیر سقفی تمام فضا قابل‌رؤیت باشد.

 

ارسال دیدگاه

avatar
  Subscribe  
من را خبردار کن از

[:en]درباره‌ی اسکانو[:de]درباره ما[:]

[:en] اسکانو، نخستین وبسایت جست‌وجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. با توجه به توسعه روزافزون کسب و کارها، تبلیغات به عنوان یکی از اساسی‌ترین ابزارهای پیشرفت آن اهمیت بسیار دارد. هر چند تبلیغات در حوزه املاک و مستغلات موضوعی تازه نیست، اما با گسترش هر چه بیشتر رسانه‌های ارتباطی، اهمیت آن افزایش یافته است. از سویی دیگر می‌توان گفت بازار مسکن، چه در حوزه مصرف و چه در حوزه سرمایه‌گذاری، سهم قابل توجهی در زندگی مردم دارد لیکن بازاریابی در این صنعت وسیع، تاکنون با تکیه بر ابزارهای سنتی انجام شده است. اسکانو با هدف ایجاد تحول در این عرصه فعالیت خود را آغاز و موفق شده است تا سطح خدمات آنلاین در عرصه تجارت الکترونیک را ارتقاء داده و رتبه نخست در ارائه ی این خدمات در حوزه مسکن را از آن خود نماید. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.[:de]اسکانو، نخستین وب‌سایت و اپلیکیشن جستجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.[:]