اسکانو
شاهکارهای معماری

شاهکارهای معماری، طراحی یک سونا به شکل تخم مرغ طلایی در سوئد

در دنیایی زندگی می‌کنیم که دیگر دیدن شاهکارهای معماری و بناهایی با اشکال متفاوت دور از ذهن نبوده و می‌توان در سراسر دنیا از این نوع آثار هنری به‌وفور یافت. عموماً طراحی‌های خاص از بناها افراد را بیشتر ترغیب به استفاده از آن‌ها می‌کنند، اگر این طراحی‌ها هوشمندانه‌تر انجام بگیرند و ظاهر خاص‌تری را با امکانات بی‌نظیر با خود همراه کنند از اهمیت بیشتری در بین افراد و گردشگران برخوردار خواهند بود و درواقع در دسته آثار هنری قرار خواهند گرفت. در سرتاسر دنیا از این آثار هنری که هنر دست معماران و طراحان زبده است کم نیستند، اما آیا تا به امروز تصور کرده‌اید که قدم به یک سونای گرم و صمیمی بگذارید که در دل برف و سرما قرارگرفته و از ظاهری تخم‌مرغی و طلایی بهره گرفته باشد؟

اثری هنری به‌عنوان یک سونا در چشم‌اندازهای برفی سوئد ساخته‌شده که دارای طراحی بی‌نظیری بوده و در فضای قرارگیری خود به‌عنوان یک سونای میزبان از طراحی چشم‌گیری بهره برده است که قادر است تا ۸ نفر را در دل خود جای دهد.

طراحان این پروژه بسیار زیبا Bigert و Bergstrom هستند که در ساخت این سونا تخم‌مرغی و طلایی از پنل‌های ضدزنگ طلایی و آینه‌ای استفاده کرده‌اند که یکی از دلایل چشمگیر بودن آن تضادی است که با محیط اطرافش دارد.

 در این نمونه از ۶۹ پانل خورشیدی بهره گرفته‌شده و دیواره‌های داخلی آن از پنل‌های چوبی و لانه‌زنبوری ساخته‌شده است. در قلب این سونای تخم‌مرغی یک شومینه نیز قرار داده‌شده که گرما و صمیمیت بیشتری به آن بخشیده است.

ارسال دیدگاه

نخستین کسی باشید که نظر میدهد

من را خبردار کن از
avatar
wpDiscuz

درباره‌ی اسکانو

اسکانو، نخستین وبسایت جست‌وجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. با توجه به توسعه روزافزون کسب و کارها، تبلیغات به عنوان یکی از اساسی‌ترین ابزارهای پیشرفت آن اهمیت بسیار دارد. هر چند تبلیغات در حوزه املاک و مستغلات موضوعی تازه نیست، اما با گسترش هر چه بیشتر رسانه‌های ارتباطی، اهمیت آن افزایش یافته است. از سویی دیگر می‌توان گفت بازار مسکن، چه در حوزه مصرف و چه در حوزه سرمایه‌گذاری، سهم قابل توجهی در زندگی مردم دارد لیکن بازاریابی در این صنعت وسیع، تاکنون با تکیه بر ابزارهای سنتی انجام شده است. اسکانو با هدف ایجاد تحول در این عرصه فعالیت خود را آغاز و موفق شده است تا سطح خدمات آنلاین در عرصه تجارت الکترونیک را ارتقاء داده و رتبه نخست در ارائه ی این خدمات در حوزه مسکن را از آن خود نماید. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.