اسکانو
نگهداری بگونیای هلندی

شرایط و نحوه نگهداری بگونیای هلندی ( هیمالیس)

بگونیای هلندی گیاهی بسیار زیبا بوده که به تازگی وارد ایران شده است، اگر از آن دسته کسانی هستید که علاقه به داشتن گلدانی زیبا در کنار پنجره دارید، و یا به دنبال گیاهی زیبا و جایگزین برای شمعدانی ها می گردید به جرات می توانیم بگوییم که با توجه به شرایط و نحوه نگهداری بگونیای هلندی مناسب شما خواهد بود. در واقع می توان گفت این گل زیبا ساخته دست بشر بوده و با ترکیب بگونیا غده ای و بگونیای عروس پدید آمده است! جالب است بدانید که  این گل زیبا نهایتا ۳۰ تا ۴۰ سانتی متر ارتفاع به خود می گیرد و در واقع گلی یکساله می باشد، اما در حالاتی که از آن به خوبی نگهداری کنید قادر است تا مدت زمان بیشتری نیز گل های خود را حفظ کرده و زنده بماند.

گیاه بگونیای هلندی از دسته گیاهان روز کوتاه بوده و در نیمه دوم گل می دهد، و از آن دسته گیاهانی بوده که به نور غیر مستقیم احتیاج داشته و لازم است آن را در پشت پنجره های جنوبی قرار بدهید. فواصل آبیاری گیاه باید به گونه ای می باشد که در طول مدت زمان بین دو آبیاری خاک سطحی گیاه خشک شود، زمانی هم که گیاه کل گلهای خود را از دست داد لازم است اجازه دهید تا خاک آن کاملا خشک شود تا به این واسطه گیاه به زمان استراحت خود برسد. بگونیای هلندی به فضاهای گرم علاقه ای بیشتر نشان می دهد و برای گل دهی نیاز است تا دو ماه دمای محیط آن را به ۱۵ درجه برسانید، پس از آنکه گیاه گل داد در روز ۲۴ درجه سانتی گراد و در شب ۱۶ درجه سانتی گراد دمای هوا کافی است. به منظور حفظ نیازهای این گیاه، لازم است زیر گلدانی را همیشه پر از آب نگهدارید، اما این بدان معنا نیست که کف گلدان به آب چسبیده باشد!

خاک مناسب این گیاه زیبا از هر نوع خاک مغذی می تواند باشد، برای این گونه ی گیاهی، خاک بنفشه آفریقایی نیز مناسب بوده اما به هیچ عنوان از خاک کاکتوس استفاده نکنید. به دلیل اینکه گیاه گل دار است پس به تغذیه بهتری نسبت به گیاهان دیگر نیاز دارد، از این رو هر دو هفته یکبار از کودهای گل دهی مناسب استفاده کنید. برای تعویض گلدان نیاز است هر دو سال یکبار اینکار انجام شود زیرا این گیاه علاقه به در هم تنیدن ریشه ها دارد.

ارسال دیدگاه

نخستین کسی باشید که نظر میدهد

من را خبردار کن از
avatar
wpDiscuz

درباره‌ی اسکانو

اسکانو، نخستین وبسایت جست‌وجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. با توجه به توسعه روزافزون کسب و کارها، تبلیغات به عنوان یکی از اساسی‌ترین ابزارهای پیشرفت آن اهمیت بسیار دارد. هر چند تبلیغات در حوزه املاک و مستغلات موضوعی تازه نیست، اما با گسترش هر چه بیشتر رسانه‌های ارتباطی، اهمیت آن افزایش یافته است. از سویی دیگر می‌توان گفت بازار مسکن، چه در حوزه مصرف و چه در حوزه سرمایه‌گذاری، سهم قابل توجهی در زندگی مردم دارد لیکن بازاریابی در این صنعت وسیع، تاکنون با تکیه بر ابزارهای سنتی انجام شده است. اسکانو با هدف ایجاد تحول در این عرصه فعالیت خود را آغاز و موفق شده است تا سطح خدمات آنلاین در عرصه تجارت الکترونیک را ارتقاء داده و رتبه نخست در ارائه ی این خدمات در حوزه مسکن را از آن خود نماید. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.