اسکانو

[:en]شیشه های هوشمند به چه نوع از شیشه هایی گفته می شود؟[:de]

شیشه های هوشمند به چه نوع از شیشه هایی گفته می شود؟

[:]

پیشرفت تکنولوژی روز به روز به راحتی ما انسان ها کمک می کند، پیشرفتی که قطعا علاوه بر نکاتی مثبت ضرر هایی هم با خود به همراه دارد. امروزه نوعی از شیشه ها ساخته شده اند که دارای کاربری های بیش از شیشه های قدیمی هستند و قیمتی دو برابر بالاتر از شیشه های قدیمی دارند.

کاربرد شیشه های هوشمند

شیشه های هوشمند نوعی از شیشه هستند که با نام های شیشه های پویا و یا تغییر پذیر نیز شناخته می شوند، این نوع از شیشه ها قادرند جایگزینی برای وسایلی همچون سایه‌بان‌ها، کرکره‌ها، و پرده‌ها شوند. این شیشه ها در کاهش هزینه های گرمایی خانه ها تاثیر بسزایی دارند، و به همین دلیل حتی در مقایسه با قیمت بالایشان همچنان مقرون به صرفه می باشند.

مزایای شیشه های هوشمند

شیشه های هوشمند قادرند مانعی بر روی خود در برابر گرما و نور ایجاد کنند. در این نوع شیشه ها می توان از نور خورشید بیشترین بهره را برد، و این در حالتی است که می توان مانعی نیز برای ورود گرما بر روی آن ایجاد کرد. با فشردن کلیدی جریان برق وارد شیشه ها شده و آنگاه اشعه مادون قرمز خورشید توسط شیشه ها جذب شده و گرمای نور خورشید را کاهش می دهند. در حالت دیگر قادر خواهید بود با فشردن کلیدی منجر به تیره شدن شیشه ها شوید و به این واسطه نور و گرما را به دلخواه تغییر دهید.

%d8%b4%db%8c%d8%b4%d9%87-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d9%87%d9%88%d8%b4%d9%85%d9%86%d8%af-%d8%a8%d9%87-%da%86%d9%87-%d9%86%d9%88%d8%b9-%d8%a7%d8%b2-%d8%b4%db%8c%d8%b4%d9%87-%d9%87%d8%a7%db%8c%db%8c-%da%af

در این بین بزرگترین تولید کنندگان شیشه های هوشمند شرکت های Sage Glass و View می باشند. شیشه های مذکور که توسط شرکت Sage Glass تولید می شوند، قابلیت مات شدن را دارند و در ساختمان های تجاری مورد استفاده قرار می گیرند. به این منظور معماران می توانند از ابزارهای کمتری برای کنترل نور خورشید استفاده کنند، و در نتیجه ساختمان های تجاری با میزان شیشه بیشتری ساخته می شوند. این نوع از شیشه ها با دارا بودن لایه ای سرامیکی ولتاژی پایین را در خود جذب می کنند و همین امر به تیره شدن آنها کمک می کند، در این حالت میزان نور و گرما به دست افراد قابل تغییر خواهد بود. محصولات کمپانی View نیز قابلیت تغییر خودکار نور ورودی را دارند که این کار توسط اپلیکیشن بر روی گوشی موبایل و یا از طریق یک کلید قابل انجام می باشد.

ارسال دیدگاه

avatar
  Subscribe  
من را خبردار کن از

[:en]درباره‌ی اسکانو[:de]درباره ما[:]

[:en] اسکانو، نخستین وبسایت جست‌وجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. با توجه به توسعه روزافزون کسب و کارها، تبلیغات به عنوان یکی از اساسی‌ترین ابزارهای پیشرفت آن اهمیت بسیار دارد. هر چند تبلیغات در حوزه املاک و مستغلات موضوعی تازه نیست، اما با گسترش هر چه بیشتر رسانه‌های ارتباطی، اهمیت آن افزایش یافته است. از سویی دیگر می‌توان گفت بازار مسکن، چه در حوزه مصرف و چه در حوزه سرمایه‌گذاری، سهم قابل توجهی در زندگی مردم دارد لیکن بازاریابی در این صنعت وسیع، تاکنون با تکیه بر ابزارهای سنتی انجام شده است. اسکانو با هدف ایجاد تحول در این عرصه فعالیت خود را آغاز و موفق شده است تا سطح خدمات آنلاین در عرصه تجارت الکترونیک را ارتقاء داده و رتبه نخست در ارائه ی این خدمات در حوزه مسکن را از آن خود نماید. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.[:de]اسکانو، نخستین وب‌سایت و اپلیکیشن جستجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.[:]