اسکانو

[:en]طرح مسکن تدریجی برای اقشار کم درآمد جامعه[:de]

طرح مسکن تدریجی برای اقشار کم درآمد جامعه

[:]

عضو هیات مدیره شرکت عمران و بهسازی شهری ایران اعلام کرد، که لازم است سیاست های تولید مسکن برای گروههای کم درآمد جامعه به سوی ساخت مسکن تدریجی هدایت شود، و برنامه های بخش مسکن منطبق بر نظام معیشتی گروهای کم درآمد جامعه باشد.

مسکن تدریجی به نوعی از مسکن گفته می شود که واحد های مسکونی مناسب برای اقشار کم درآمد، در حدی که قابل سکونت باشند تکمیل شده و به متقاضیان تحویل داده می شود، پس از آن تکمیل کامل واحد همزمان با سکونت فرد در واحد مسکونی و در طول زمان انجام خواهد شد. به گفته مجید روستا بیش از پنج دهه است که سیاست تامین مسکن برای اقشار کم درآمد جامعه در حال پیگیری می باشد اما تا امروز طرح مسکن تدریجی در برنامه ها لحاظ نشده است.

مجید روستا همچنین اعلام کرد، ساخت واحد های مسکونی کامل بسیار هزینه بر است، و دولت ها قادر به تامین منابع مالی و نهادهای مختلف نیستند؛ از طرفی گاهی ممکن است در مبحث مسکن تکمیل شده گروههایی که مورد هدف نیستند مورد توجه قرار بگیرند. از این رو 70 درصد از تولید مسکن به طرح مسکن تدریجی برای اقشار کم درآمد در کشورهای در حال توسعه اختصاص دارد. روستا همچنین گفت: مسکن تدریجی دامنه ای وسیع تر از ساخت مسکن دارد و فرآیندی طولانی مدت می باشد که دولت در آن مردم را در بازپرداخت هزینه های عمومی شریک می کند.

ارسال دیدگاه

avatar
  Subscribe  
من را خبردار کن از

[:en]درباره‌ی اسکانو[:de]درباره ما[:]

[:en] اسکانو، نخستین وبسایت جست‌وجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. با توجه به توسعه روزافزون کسب و کارها، تبلیغات به عنوان یکی از اساسی‌ترین ابزارهای پیشرفت آن اهمیت بسیار دارد. هر چند تبلیغات در حوزه املاک و مستغلات موضوعی تازه نیست، اما با گسترش هر چه بیشتر رسانه‌های ارتباطی، اهمیت آن افزایش یافته است. از سویی دیگر می‌توان گفت بازار مسکن، چه در حوزه مصرف و چه در حوزه سرمایه‌گذاری، سهم قابل توجهی در زندگی مردم دارد لیکن بازاریابی در این صنعت وسیع، تاکنون با تکیه بر ابزارهای سنتی انجام شده است. اسکانو با هدف ایجاد تحول در این عرصه فعالیت خود را آغاز و موفق شده است تا سطح خدمات آنلاین در عرصه تجارت الکترونیک را ارتقاء داده و رتبه نخست در ارائه ی این خدمات در حوزه مسکن را از آن خود نماید. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.[:de]اسکانو، نخستین وب‌سایت و اپلیکیشن جستجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.[:]