اسکانو
قرارداد اجاره ملک

قرارداد اجاره ملک پس از فروش ملک به دیگری چه سرنوشتی پیدا می کند؟

زمانیکه ملکی در تصرف مستاجر است، در واقع مالک ملک همان مستاجر می باشد، و در صورت فروش ملک توسط مالک اصلی به دیگری، قرارداد اجاره ملک همچنان به قوت خود باقی خواهد ماند. اگر در قرارداد اجاره ذکر شود که در صورت فروش و انتقال ملک به دیگری قرارداد فسخ بوده و یا خود به خود پایان می یابد، در این حالت مستاجر موظف به تخلیه ملک می باشد. یک راه دیگر نیز اقاله بوده که در آن مستاجر و مالک با توافق یکدیگر باید قرارداد را فسخ کنند. حال اگر مالک جدید از وجود مستاجر در ملک بی اطلاع باشد قانونا می تواند اقدام به فسخ و بر هم زدن معامله کند.

زمانیکه ملک دارای مستاجر فروخته شود، خریدار در تمامی موارد جانشین مالک اول بوده و مستاجر در زمان تخلیه باید مبلغ ودیعه را از مالک جدید بگیرد. به همین دلیل خریداران باید توجه داشته باشند که در زمان خرید بابت پول پیش اجاره یا همان ودیعه با مالک قبلی توافق کرده و یا مالک قبلی را ملزم به پرداخت ودیعه به مستاجر کنند.

ارسال دیدگاه

نخستین کسی باشید که نظر میدهد

من را خبردار کن از
avatar
wpDiscuz

درباره‌ی اسکانو

اسکانو، نخستین وبسایت جست‌وجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. با توجه به توسعه روزافزون کسب و کارها، تبلیغات به عنوان یکی از اساسی‌ترین ابزارهای پیشرفت آن اهمیت بسیار دارد. هر چند تبلیغات در حوزه املاک و مستغلات موضوعی تازه نیست، اما با گسترش هر چه بیشتر رسانه‌های ارتباطی، اهمیت آن افزایش یافته است. از سویی دیگر می‌توان گفت بازار مسکن، چه در حوزه مصرف و چه در حوزه سرمایه‌گذاری، سهم قابل توجهی در زندگی مردم دارد لیکن بازاریابی در این صنعت وسیع، تاکنون با تکیه بر ابزارهای سنتی انجام شده است. اسکانو با هدف ایجاد تحول در این عرصه فعالیت خود را آغاز و موفق شده است تا سطح خدمات آنلاین در عرصه تجارت الکترونیک را ارتقاء داده و رتبه نخست در ارائه ی این خدمات در حوزه مسکن را از آن خود نماید. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.