اسکانو
مرجان مینیاتوری

معرفی گل مرجان مینیاتوری و نحوه نگهداری از آن

گل مرجان  مینیاتوری یکی از گیاهان گوشتی بوده که تقریباً می‌تواند در تمام سال گل بدهد. این گیاه دارای برگ‌های سبز روشن بود که در طول ساقه قرارگرفته‌اند، ساقه‌ای ضخیم که دارای خارهای بسیار زیادی بر روی خود است. در مرجان مینیاتوری در زمان رشد به‌صورت طبیعی برگ‌های زیرین افتاده و برگ‌های جدیدی در بالای آن رشد می‌کند. برای آنکه بتوانید گیاه پرتری در اختیار داشته باشید، می‌توانید گیاه بلند شده را از نیمه ببرید، این کار باعث می‌شود ساقه‌هایی جدید از اطراف جایی که هرس کرده‌اید رشد کنند و گیاه پرتری داشته باشید. گل‌های این گیاه درواقع برگچه هستند و تا حدود چند هفته دوام خواهند آورد. این گل‌ها در رنگ‌های صورتی درخشان، قرمز، سفید و زرد رشد می‌کنند و بهترین زمان برای شکوفه دهی آن‌ها بهار و تابستان است.

گیاه مرجان مینیاتوری زمانی گل می‌دهد که نور را به‌طور کامل دریافت کند، همچنین این گیاه به خشکی مقاومت بالایی داشته و نیاز به خاک شنی و اندکی خشک دارد. این گیاه همچون کاکتوس آب را در ساقه خود ذخیره می‌کند و سپس از آن استفاده می‌کند، ازاین‌رو نسبت به گیاهان کاشانه‌ای دیگر به آب کمتری نیاز داشته و زمانی که‌برگ‌های آن زرد می‌شوند لازم است تا آبیاری را قطع کنید.

جالب است بدانید تکثیر این گیاه به‌سادگی توسط قلمه‌زنی انجام خواهد شد و تنها چیزی که در نگهداری از آن باید رعایت کنید آن است که مواظب خارهای روی ساقه و شیره‌ای که از آن ترشح می‌شود باشید، چراکه این شیره می‌تواند به‌طورجدی پوست شمارا دچار حساسیت کند. در بهار یا تابستان باید یک قلمه ۷.۵ سانتی‎متری از گیاه بگیرید وانت‌های آن را چند دقیقه در آب گرم فروببرید، این کار منجر به قطع شدن شیره خروجی از ساقه می‌شود، سپس به مدت ۲۴ ساعت قلمه را در بیرون از خاک نگه‌داشته تا خشک شود و پس‌ازآن قلمه را داخل خاکی که رطوبت کمی دارد فروببرید منتظر بمانید تا ۶ هفته که قلمه‌ها ریشه خواهند زد.

 

ارسال دیدگاه

avatar
  Subscribe  
من را خبردار کن از

[:en]درباره‌ی اسکانو[:de]درباره ما[:]

[:en] اسکانو، نخستین وبسایت جست‌وجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. با توجه به توسعه روزافزون کسب و کارها، تبلیغات به عنوان یکی از اساسی‌ترین ابزارهای پیشرفت آن اهمیت بسیار دارد. هر چند تبلیغات در حوزه املاک و مستغلات موضوعی تازه نیست، اما با گسترش هر چه بیشتر رسانه‌های ارتباطی، اهمیت آن افزایش یافته است. از سویی دیگر می‌توان گفت بازار مسکن، چه در حوزه مصرف و چه در حوزه سرمایه‌گذاری، سهم قابل توجهی در زندگی مردم دارد لیکن بازاریابی در این صنعت وسیع، تاکنون با تکیه بر ابزارهای سنتی انجام شده است. اسکانو با هدف ایجاد تحول در این عرصه فعالیت خود را آغاز و موفق شده است تا سطح خدمات آنلاین در عرصه تجارت الکترونیک را ارتقاء داده و رتبه نخست در ارائه ی این خدمات در حوزه مسکن را از آن خود نماید. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.[:de]اسکانو، نخستین وب‌سایت و اپلیکیشن جستجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.[:]