اسکانو
معماری‌های خاص

معماری‌های خاص، طراحی منحصربه‌فرد ویلایی در یونان

معماری‌های خاص منحصراً برای کشوری خاص نیست و در هر کشوری می‌توان آثار معماری شگفت‌انگیزی را دید که به طرز هنرمندانه‌ای بر روی زمین بنانهاده شده‌اند. ویلایی در یونان توسط معماران لندن و بروکسل طراحی‌شده که دارای فضایی ۱۵۰ متری بوده و به‌سان یک سپر ساخته‌شده است. این ویلا در زمین‌های زیتون ساخته‌شده و هماهنگی بسیاری با زمینی که در آن قرارگرفته دارد؛ طراحی این ویلا به شکل تپه‌ای بوده که در قابی از بتن قرارگرفته است.

نوع ساخت پروژه و پوسته بتنی که برای آن در نظر گرفته‌شده منجر به آن شده تا در این ویلا نیازی به دستگاه‌های خنک‌کننده مکانیکی وجود نداشته باشد، و در تمامی طول سال هوایی مطبوع و متناسب در آن در جریان باشد. در این طراحی از سه طرف حیاط مسیرهایی به شکل رمپ تا انتهای بام این ویلا ایجادشده که دسترسی به نقاط مختلف آن را آسان‌تر می‌کند.

عموماً اصول معماری معمولی برای ساخت ویلاها در نظر گرفته می‌شود، که در این ویلا نیز این اصول معماری به‌خوبی رعایت شده و در آن شاهد دو بخش خصوصی و عمومی خواهیم بود. بخش خصوصی این ویلای منحصربه‌فرد از ۳ اتاق‌خواب و ۲ حمام به همراه نشیمن و آشپزخانه تشکیل‌شده که برای گذراندن یک روز تعطیل فضایی بسیار مناسب به‌حساب می‌آید.

 در ساخت این پروژه و در قسمت زیرساخت سقف از پانل‌های پیش‌ساخته بهره گرفته‌شده است، این پانل‌ها درجایی دور از پروژه ساخته‌شده و سپس به محل آورده شده و نصب گردیده است، خوبی این کار در این است که زمان ساخت پروژه تا حد بسیاری زیادی کاهش‌یافته و به ۷ ماه رسیده و در کنار آن با استفاده از کیفیت عالی بودجه‌ای نیز به هدر نرفته است.

 

ارسال دیدگاه

نخستین کسی باشید که نظر میدهد

من را خبردار کن از
avatar
wpDiscuz

درباره‌ی اسکانو

اسکانو، نخستین وبسایت جست‌وجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. با توجه به توسعه روزافزون کسب و کارها، تبلیغات به عنوان یکی از اساسی‌ترین ابزارهای پیشرفت آن اهمیت بسیار دارد. هر چند تبلیغات در حوزه املاک و مستغلات موضوعی تازه نیست، اما با گسترش هر چه بیشتر رسانه‌های ارتباطی، اهمیت آن افزایش یافته است. از سویی دیگر می‌توان گفت بازار مسکن، چه در حوزه مصرف و چه در حوزه سرمایه‌گذاری، سهم قابل توجهی در زندگی مردم دارد لیکن بازاریابی در این صنعت وسیع، تاکنون با تکیه بر ابزارهای سنتی انجام شده است. اسکانو با هدف ایجاد تحول در این عرصه فعالیت خود را آغاز و موفق شده است تا سطح خدمات آنلاین در عرصه تجارت الکترونیک را ارتقاء داده و رتبه نخست در ارائه ی این خدمات در حوزه مسکن را از آن خود نماید. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.