اسکانو

مناسبترین نوع رنگ برای نقاشی خانه

 

استفاده از رنگ، بتونه و حتی چوبی برای پوشاندن سطوح مختلف بهترین روش نگهداری و تزئین آنها  است. نقاشی خانه و دیوارها چهره‌ای تازه به خانه می‌بخشد. نقاشی خانه هزینه و زمان کمتری نسبت به تغییر دکوراسیون از شما صرف خواهد کرد و در عین حال به همان اندازه در محیط خانه شما تغییر ایجاد می‌کند. رنگ برای پوشاندن تمام سطوح و دیوارها مناسب است ولی باید برای هر نوع دیوار و سطح از رنگ مناسب آن استفاده کرد.

سازندگان، رنگ‌های متفاوتی را تولید می‌کنند. برای انتخاب رنگ مناسب با سطح مورد نظرتان به دستورالعمل و راهنمای نوشته شده بر روی رنگ‌ها توجه کنید. برای انتخاب فلموی رنگ و سایر وسایل نقاشی خانه نیز بهتر است به راهنمای درج شده بر روی آن‌ها توجه کنید.

زیرسازی اولیه

قبل از رنگ کردن دیوارها بهتر است سطوح را  زیرسازی کنید. زیرسازی باعث می‌شود در انتها رنگی بی‌نقص و کامل را برای مدت طولانی داشته باشید. شما می‌توانید از دو ماده برای زیرسازی استفاده کنید.

  1. بتونه

از بتونه برای سطوحی که برای اولین بار نقاشی می‌شوند استفاده می‌شود. بتونه از سطحی که در زیر آن قرار می‌گیرد به‌خوبی محافظت می‌کند. بتونه بهترین بستر را برای رنگ کردن سطوح را ایجاد می‌کند. بتونه آبی و بتونه روغنی شناخته‌شده‌ترین نوع بتونه هستند.در کنار این دو نوع بتونه انواع دیگری نیز برای سطوح به‌خصوص وجود دارد.

primer-coat-painting-101

۲.پوشش اولیه

قبل از زدن رنگ نهایی باید یکرنگ اولیه به سطوح بزنید این کار باعث می‌شود تا سطح زیر رنگ یکدست شود. برای انتخاب پوشش اولیه برای رنگ‌های روشن، از رنگ روشن و برای رنگ‌های تیره از رنگ اولیه تیره استفاده کنید. اگر از رنگ‌هایی که برای سطوح خارجی و بیرون خانه ساخته‌شده‌اند، استفاده کنید رنگ شما ماندگارتر و مقاوم‌تر خواهد بود.

first-coat-pianting-101

رنگ نهایی

حال که رنگ و پوشش اولیه را به دیوارها زدید زمان آن است رنگ  و پوشش نهایی بارنگ دلخواهتان را به سطوح بزنید.

  1. رنگ‌های مات

مهم‌ترین ویژگی این نوع رنگ‌ جذب نور است. این نوع رنگ‌ها برای نمایی مخملی ایدئال هستند. رنگ‌های مات برای پوشاندن سطوح ناهموار مناسب هستند. تنها ایراد وارده به این نوع رنگ‌ها این است که به‌راحتی کثیف می‌شود و با اگر کمی با فشار بیشتری به سطوح زده شود رنگ یکدست و یکپارچه نخواهد بود.

بهترین گزینه برای نقاشی سقف، رنگ‌های مات هستند.  سقف خانه‌ها معمولاً ناهموار هستند و به دلیل موقعیتشان به‌راحتی رنگ‌بر روی آن‌ها خراب و یا پاک نمی‌شود. رنگ‌های مات مناسب دیوارهایی هستم که در طراحی و آرایه خانه با سایر دیوارها متفاوت هستند. همچنین این رنگ‌ها برای دیوار اتاق‌هایی که کمتر استفاده می‌شوند و در معرض تماس زیادی نیستند، درنتیجه نیاز به شستشو ندارند، مناسب هستند. رنگ‌های مات برای سطوح خارج از خانه نیز مناسب هستند زیرا در مقابل رطوبت مقاوم‌اند.

flat-finish-coat-painting-ceiling

۲. رنگ پوست‌تخم‌مرغی

این نوع رنگ‌ها از رنگ‌های مات بادوام‌تر هستند. این رنگ‌ها کمی براق‌اند ولی زمانی که از دور به آن نگاه کنید کاملاً مات و فقط اگر از نزدیک و از گوشه به آن دقت کنید کمی براق هستند.

رنگ‌های پوست‌تخم‌مرغی برای پوشاندن سطوح چوبی استفاده می‌شوند. شست‌و‌شوی این نوع رنگ‌ها از رنگ‌های مات آسان‌تر است. این رنگ‌ها برای دیوار اتاق‌خواب، اتاق پذیرایی و غذاخوری مناسب است. این رنگ نیز ناهمواری‌های سطح را می‌پوشاند.

living-room-furniture-sets-for-small-rooms

۳. رنگ‌های براق و روغنی

رنگ‌های براق بادوام‌ترین رنگ‌ها هستند و بر روی سطوح چوبی و فلزی استفاده می‌شوند. آر آنجایی که رنگ‌های براق ناهمواری سطوح را نمایان می‌کنند باید برای سطوح کاملاً صاف مورداستفاده قرار گیرند. در زمان استفاده از این رنگ‌ها باید بسیار دقیق بود.

رنگ‌های براق مناسب سرویس‌های بهداشتی و آشپزخانه است. از این رنگ‌ها برای درودیوارهای خارجی نیز می‌توان استفاده کرد. بسیاری از این رنگ‌ها برای سطوح خارجی ساخته‌شده‌اند.

white-kitchen-cabinets-with-stainless-appliances-lbrzqtft

ارسال دیدگاه

نخستین کسی باشید که نظر میدهد

من را خبردار کن از
avatar
wpDiscuz

درباره‌ی اسکانو

اسکانو، نخستین وبسایت جست‌وجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. با توجه به توسعه روزافزون کسب و کارها، تبلیغات به عنوان یکی از اساسی‌ترین ابزارهای پیشرفت آن اهمیت بسیار دارد. هر چند تبلیغات در حوزه املاک و مستغلات موضوعی تازه نیست، اما با گسترش هر چه بیشتر رسانه‌های ارتباطی، اهمیت آن افزایش یافته است. از سویی دیگر می‌توان گفت بازار مسکن، چه در حوزه مصرف و چه در حوزه سرمایه‌گذاری، سهم قابل توجهی در زندگی مردم دارد لیکن بازاریابی در این صنعت وسیع، تاکنون با تکیه بر ابزارهای سنتی انجام شده است. اسکانو با هدف ایجاد تحول در این عرصه فعالیت خود را آغاز و موفق شده است تا سطح خدمات آنلاین در عرصه تجارت الکترونیک را ارتقاء داده و رتبه نخست در ارائه ی این خدمات در حوزه مسکن را از آن خود نماید. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.