اسکانو
کود خانگی

نحوه درست کردن کود خانگی برای گیاهان

برای درست کردن کود خانگی تنها لازم است نگاهی به پسماندهای غذایی خود بی اندازید و تمامی ته‌مانده‌های سبزی‌ها و میوه‌ها را جدا کنید. دراین‌باره لازم است بدانید که شما تنها به پسماندهای سبزی‌ها و میوه‌ها نیاز داشته و به مواد گوشتی کاری نداشته باشید؛ چراکه این مواد در کود ایجاد بوی بدی کرده و حشرات موذی را به خود جذب می‌کنند.

اگر باغچه دارید که باید پسماندهای میوه و سبزیجات را داخل سطلی ریخته و به حیاط بروید؛ محدوده‌ای را علامت‌گذاری کرده و چاله کم‌عمق بکنید، سپس سنگ‌هایی درشت و شاخ و برگ‌های آفت‌زده را به‌طور کامل از دور حفره خود دور کنید. حال محتویات سطل خود را داخل حفره ریخته و روی آن را با لایه‌نازکی از خاک بپوشانید. در حدود یک ماه زمان می‌برد تا کود خانگی شما آماده شود؛ اما یادتان باشد در مدت این‌یک ماه هر از چند گاهی به کود خودسری زده و مواد را به‌خوبی با یکدیگر مخلوط‌کنید. در این مواد می‌توانید از پوست تخم‌مرغ نیز استفاده کنید، اما یادتان باشد سرعت تجزیه شدن پوست تخم‌مرغ کم بوده و اگر کمی عجول هستید قید آن را بزنید!

تهیه کردن کود خانگی در سطل درب دار

کود خانگی

اگر باغچه ندارید اما تمایل دارید که کود گیاهان خود را خودتان تهیه کنید، لازم است سطلی درب دار فلزی تهیه کنید. این سطل درب دار را در گوشه‌ای از بالکن خود قرار داده و مواد بازیافتی را داخل آن بریزید؛ و روی آن را حدود 15 سانتی‌متر با موادی همچون برگ‌های خشک بپوشانید. تنها نکته در تهیه کود به این روش آن است که قطعات هر چه کوچک‌تر باشند زودتر تجزیه خواهند شد. اگر در منطقه‌ای سردسیر قرار دارید سطل را رو به نور خورشید قرار دهید تا مواد زودتر تجزیه شوند و اگر در نقاط گرمسیری هستید سطل را در زیر سایه قرار دهید تا از تبخیر شدن آب داخل آن جلوگیری شود. بهترین زمان برای تهیه کود خانگی فصل بهار و اوایل تابستان است. در این روش چند ماهی طول می‌کشد تا کودتان آماده شود، اما با استفاده از علف‌های کنده‌شده، برگ و شاخه‌های هرس شده حتی ضایعات چای و مرطوب کردن مواد به‌صورت مستمر می‌توانید این فرآیند را تسریع ببخشید.

ارسال دیدگاه

avatar
  Subscribe  
من را خبردار کن از

[:en]درباره‌ی اسکانو[:de]درباره ما[:]

[:en] اسکانو، نخستین وبسایت جست‌وجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. با توجه به توسعه روزافزون کسب و کارها، تبلیغات به عنوان یکی از اساسی‌ترین ابزارهای پیشرفت آن اهمیت بسیار دارد. هر چند تبلیغات در حوزه املاک و مستغلات موضوعی تازه نیست، اما با گسترش هر چه بیشتر رسانه‌های ارتباطی، اهمیت آن افزایش یافته است. از سویی دیگر می‌توان گفت بازار مسکن، چه در حوزه مصرف و چه در حوزه سرمایه‌گذاری، سهم قابل توجهی در زندگی مردم دارد لیکن بازاریابی در این صنعت وسیع، تاکنون با تکیه بر ابزارهای سنتی انجام شده است. اسکانو با هدف ایجاد تحول در این عرصه فعالیت خود را آغاز و موفق شده است تا سطح خدمات آنلاین در عرصه تجارت الکترونیک را ارتقاء داده و رتبه نخست در ارائه ی این خدمات در حوزه مسکن را از آن خود نماید. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.[:de]اسکانو، نخستین وب‌سایت و اپلیکیشن جستجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.[:]