اسکانو
تمیز کردن لوستر کریستالی

نکات تمیز کردن لوستر کریستالی در خانه

لوستر دقیقاً پس از سقف دومین قسمتی از یک‌خانه به‌حساب می‌آید که تمیز کردن آن کار ساده‌ای نبوده و عملاً وقت زیادی از شما خواهد گرفت، گاهی اوقات نیز به دلیل دشواری تمیز کردن لوستر کریستالی ممکن است ماه‌های طولانی کاری به آن نداشته باشیم و در آخر لوستری رنگ‌پریده و کدر برایمان باقی خواهد ماند. ازاین‌رو راه‌کارهایی ساده برای شما داریم که به‌واسطه آن‌ها می‌توانید به‌سادگی لوسترهای کریستالی خود را در خانه شسته و مانند روز اول درخشان کنید. پس همراه ما باشید.

قبل از هر کاری به خاطر داشته باشید برای جلوگیری از درهم‌ریختگی و کثیفی بیشتر در خانه باید مراحل زیر به‌خوبی مدنظر قرار دهید:

  1. از شکل کامل لوستر خود یک عکس تهیه‌کرده و نگهدارید تا پس از باز کردن قطعات با مشکل مواجه نشوید.
  2. کف زمین یک پتوی ضخیم بیاندازید تا تکه‌های لوستری که جدا می‌کنید در اثر برخورد با زمین دچار شکستگی نشوند. این پتو کمک می‌کند کثیفی‌های موجود در لوستر بر روی زمین نیز ریخته نشوند.
  3. به‌هیچ‌عنوان در تمیز کردن لوسترها از سفید کننده استفاده نکنید، مواد شوینده قوی فقط باعث می‌شود تا کریستال‌ها جلای خود را از دست بدهند.

مراحل تمیز کردن لوستر های کریستالی

  1. قبل از هر کاری برق را قطع کرده و لامپ ها را جدا کنید، سپس توسط دستمالی تمیز تمام گرد و خاک ها را از روی آن پاک کنید.
  2. تمامی گوی های کریستالی از روی لوستر را جدا کرده و سپس توسط مایع ظرفشویی و آب ولرم شستشو دهید، اگر با این ماده هنوز هم کریستال ها کثیف هستند می توانید مخلوطی از یک سوم سرکه و دوسوم آب تهیه کنید و با برسی نرم آنها را شستشو داده و سریعا خشک کنید.
  3. اگر کریستال ها بر اثر مرور زمان جلای خود را از دست داده اند از مقداری سرکه سفید کمک گرفته و مقداری از آن را به آبی که می خواهید کریستال ها را توسط آن آب کشی کنید بیافزایید.
  4. آمونیک ماده ای مناسبتر برای شستشوی کریستال هایی است که به شدت کدر شده اند، از این رو چند قطره از آمونیاک در داخل ظرف آبی ولرم بریزید و سپس کریستال ها را درون آن شستشو داده، آب کشی کرده و سپس خشک کنید.
  5. خط و خطوطی که بر روی کریستال ها ایجاد شده اند اگر عمقی نباشند توسط خمیر دندان پاک خواهند شد. به این منظور مقداری خمیر دندان بر روی آنها بریزید و سپس محکم با انگشت بر روی آن بکشید تا خط و خطوط محو شوند.
  6. برای پاکسازی لوستر های برنزی می توانید توسط مسواک آب لیمو ترش تازه را بر روی تمام قسمت ها بمالید و سپس به خوبی آنها را آب بکشید و خشک کنید. اگر قسمتی از لوستر برنزی شما دارای لکه سخت است توسط کمی الکل به اندازه یک قاشق سوپ‌خوری در یک لیتر آب و صابون برنز را شسته و سپس آب بکشید و خشک کنید.
تمیز کردن لوستر کریستالی

 

ارسال دیدگاه

avatar
  Subscribe  
من را خبردار کن از

[:en]درباره‌ی اسکانو[:de]درباره ما[:]

[:en] اسکانو، نخستین وبسایت جست‌وجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. با توجه به توسعه روزافزون کسب و کارها، تبلیغات به عنوان یکی از اساسی‌ترین ابزارهای پیشرفت آن اهمیت بسیار دارد. هر چند تبلیغات در حوزه املاک و مستغلات موضوعی تازه نیست، اما با گسترش هر چه بیشتر رسانه‌های ارتباطی، اهمیت آن افزایش یافته است. از سویی دیگر می‌توان گفت بازار مسکن، چه در حوزه مصرف و چه در حوزه سرمایه‌گذاری، سهم قابل توجهی در زندگی مردم دارد لیکن بازاریابی در این صنعت وسیع، تاکنون با تکیه بر ابزارهای سنتی انجام شده است. اسکانو با هدف ایجاد تحول در این عرصه فعالیت خود را آغاز و موفق شده است تا سطح خدمات آنلاین در عرصه تجارت الکترونیک را ارتقاء داده و رتبه نخست در ارائه ی این خدمات در حوزه مسکن را از آن خود نماید. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.[:de]اسکانو، نخستین وب‌سایت و اپلیکیشن جستجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.[:]