اسکانو
هتل راهب کاشان

[:en]هتل راهب کاشان، اقامتگاهی تاریخی در دل شهر کاشان[:]

[:en]خانه مهینستان راهب کاشان از آن دسته بناهای خاص و بی نظیر تاریخی کاشان می باشد، این خانه با نام خانه شاه یلانی نیز شناخته می شود و مربوط به دوره قاجار و پهلوی اول می باشد. خانه راهب کاشان در خیابان فاضل نراقی، مرکز محله درب باغ قرار گرفته است و در سال 1394 رسما از سوی میراث فرهنگی با نام یکی از آثار ملی ایران ثبت شده است. در سال 1389 عملیات مرمت این سازه بی نظیر آغاز شد و این کار در سال 1393 اتمام یافت.

هتل راهب کاشان

خانه راهب کاشان دارای سه حیاط جداگانه می باشد که با نام های حیاط اندرونی، حیاط بیرونی و حیاط خدمه شناخته می شود. این بنا در دو طبقه و سه طرف در اطراف حیاط ساخته شده است. از مهمترین قسمت های ساخته شده در این بنا می توان به دو سرداب، شاه‌ نشین، هشتی‌ ورودی، ایوان تابستانی، ایوان زمستانی و یک باد‌گیر اشاره کرد. در این بنای تاریخی و زیبا بیشترین تزیینات بکار رفته در ایوان تابستانی بوده که به صورت قطار‌بندی و کاربندی به وسیله نقاشی روی گچ به چشم می خورد.

امروزه این بنای تاریخی به صورت اقامتگاهی برای مسافران شهر کاشان تبدیل شده و ترکیب امکانات روز دنیا با فضای تاریخی این خانه، اقامتی بسیار دلنشین را برای میهمانان فراهم آورده است. جالب است بدانید خانه تاریخی مهینستان راهب از طرف سازمان میراث فرهنگی به عنوان لوکس ترین اقامتگاه تاریخی انتخاب شده است.

 

 

 

 

 [:]

ارسال دیدگاه

avatar
  Subscribe  
من را خبردار کن از

[:en]درباره‌ی اسکانو[:de]درباره ما[:]

[:en] اسکانو، نخستین وبسایت جست‌وجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. با توجه به توسعه روزافزون کسب و کارها، تبلیغات به عنوان یکی از اساسی‌ترین ابزارهای پیشرفت آن اهمیت بسیار دارد. هر چند تبلیغات در حوزه املاک و مستغلات موضوعی تازه نیست، اما با گسترش هر چه بیشتر رسانه‌های ارتباطی، اهمیت آن افزایش یافته است. از سویی دیگر می‌توان گفت بازار مسکن، چه در حوزه مصرف و چه در حوزه سرمایه‌گذاری، سهم قابل توجهی در زندگی مردم دارد لیکن بازاریابی در این صنعت وسیع، تاکنون با تکیه بر ابزارهای سنتی انجام شده است. اسکانو با هدف ایجاد تحول در این عرصه فعالیت خود را آغاز و موفق شده است تا سطح خدمات آنلاین در عرصه تجارت الکترونیک را ارتقاء داده و رتبه نخست در ارائه ی این خدمات در حوزه مسکن را از آن خود نماید. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.[:de]اسکانو، نخستین وب‌سایت و اپلیکیشن جستجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.[:]