اسکانو
برگ انجیری

هر آنچه که لازم است در مورد گیاه برگ انجیری بدانید

فیلودندرون ها دارای چند گونه مختلف هستند، این نوع از گیاهان با برگ های پهن و شیار های عمیق را تا کنون در گل فروشی ها دیده اید. با آنکه برای گیاهان مشابه نام های مختلفی وجود دارد، اما به سادگی می توان گفت برای تمام آنها هوایی مرطوب نیاز است، این دسته از گیاهان به خوبی با هر شرایطی کنار آمده و در واقع برای افراد تازه کار مناسب می باشند. گیاه برگ انجیری نیاز به نور غیر مستقیم پشت پنجره دارد و باید حواستان باشد این گیاه زیبا در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرد. دمای مطلوب برای این گیاه در کمترین حالت 13 درجه و در بیشترین حالت 30 درجه می باشد، اما توجه داشته باشید برای دماهای بالای 30 درجه به صورت مداوم غبار پاشی انجام داده تا رطوبت و دمای مورد نیاز گیاه فراهم گردد. نکته مهم در آبیاری این گیاه به صورتی است که قبل از آب دادن به آن سطح خاک رویی گیاه را چک کرده و در صورت خشک بودن آن آبیاری را انجام دهید. به طور معمول در تابستان دو بار و در زمستان یکبار آبیاری کافی می باشد.

برای گیاه برگ انجیری مناسبترین خاک، خاک سبک لیمونی بوده و این گیاه نیاز چندانی به تغذیه های مصنوعی و کود دهی ندارد، مگر در صورت لزوم ماهی یکبار کود دهی انجام دهید. بهترین زمان برای تغییر گلدان، فصل بهار بوده و دقت داشته باشید با پر بار شدن گیاه در هر سال از خاک های غنی استفاده کنید.

آفات و مشکلات گیاه برگ انجیری

  1. در صورتی که شاهد عدم رشد گیاه بودید این مشکل فقط به دلیل نبود نور کافی می باشد و باید گیاه را در جایی قرار دهید که نور بیشتری به آن برسد.
  2. وجود لکه های قهوه ای در وسط و یا حاشیه برگها نشان از غبارپاشی گیاه در نور مستقیم آفتاب داشته است. یادتان باشد در سایه غبار پاشی کرده و با چاقویی تیز برگ ها لکه دار را از انتها ببرید.
  3. وجود زخم های سفید و پنبه ای در گیاه نشان از حشره آفت داشته و باید با سم حشره کش هر دو هفته یکبار سم پاشی کنید تا آفت از بین برود.
  4. اگر برگ های زیرین زرد و سپس قهوه ای شدند به دلیل آبیاری زیاد می باشد، این مشکل بیشتر در زمستان ها رخ می دهد و حتما پس از هر بار آب دهی زهکش را بررسی کنید.
  5. برگ های خشک و چروک دار و یا برگهایی با نوک قهوه ای به دلیل کاهش آب و هوای خشک می باشد.
  6. لکه های سیاه و زخم مانند بر روی گیاه به دلیل سردی هوا بوده و باید گیاه را به هوای گرمتری ببرید.
  7. برگ ها اگر رنگ پریده شده باشند به دلیل وجود کنه قرمز می باشد. گیاه را با سم کنه کش و هر دو هفته یکبار مطابق دستور روی آن سم پاشی کنید تا آفت از بین برود.

 

ارسال دیدگاه

avatar
  Subscribe  
من را خبردار کن از

[:en]درباره‌ی اسکانو[:de]درباره ما[:]

[:en] اسکانو، نخستین وبسایت جست‌وجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. با توجه به توسعه روزافزون کسب و کارها، تبلیغات به عنوان یکی از اساسی‌ترین ابزارهای پیشرفت آن اهمیت بسیار دارد. هر چند تبلیغات در حوزه املاک و مستغلات موضوعی تازه نیست، اما با گسترش هر چه بیشتر رسانه‌های ارتباطی، اهمیت آن افزایش یافته است. از سویی دیگر می‌توان گفت بازار مسکن، چه در حوزه مصرف و چه در حوزه سرمایه‌گذاری، سهم قابل توجهی در زندگی مردم دارد لیکن بازاریابی در این صنعت وسیع، تاکنون با تکیه بر ابزارهای سنتی انجام شده است. اسکانو با هدف ایجاد تحول در این عرصه فعالیت خود را آغاز و موفق شده است تا سطح خدمات آنلاین در عرصه تجارت الکترونیک را ارتقاء داده و رتبه نخست در ارائه ی این خدمات در حوزه مسکن را از آن خود نماید. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.[:de]اسکانو، نخستین وب‌سایت و اپلیکیشن جستجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.[:]