اسکانو

وضعیت بازار مسکن و خانه های ارزان قیمت پایتخت

در فصل پاییز سال جاری با توجه به گزارشات، متوسط قیمت هر متر واحد مسکونی در تهران در حال حاضر حدود 4 میلیون و 790 هزار تومان بوده که این مبلغ چیزی در حدود 8.7 درصد افزایش داشته است. در این بین و در مناطق 22 گانه شهر تهران منطقه 17 با سهم 15.2 درصد بیشترین و منطقه 12 با سهم 1.2 درصد دارای کمترین میزان رشد بوده اند.

با توجه به بررسی های بانک مرکزی در منطقه یک بیشترین متوسط قیمت برای هر متر مربع را شاهد بوده ایم و از این بین منطقه 18 کمترین متوسط قیمت را به خود اختصاص داده است. در حال حاضر منطقه یک با متوسط قیمت 10 میلیون و 260 هزار تومان معامله می شود و مسکن در منطقه 18 با متوسط قیمت 2 میلیون و 270 هزار تومان معامله می شود. این بررسی ها نشان از آن دارد که ماه جاری به نسبت ماه گذشته همراه با افزایش قیمت بوده است. با توجه به اظهارات مشاوران املاک بیشتر متقاضیان خرید ملک اکنون خانه اولی ها هستند، اما این متقاضیان به دنبال واحد هایی هستند که قیمت آنها کمی پایینتر از متوسط قیمت خرید و فروش مسکن در منطقه باشد، از این رو واحد های نوساز به دلیل آنکه قیمتی بالاتر از میانگین منطقه دارند بازاری کساد داشته و فروشندگان برای فروش واحد های مسکونی نوساز خود باید چند ماهی را منتظر بمانند!

ارسال دیدگاه

avatar
  Subscribe  
من را خبردار کن از

[:en]درباره‌ی اسکانو[:de]درباره ما[:]

[:en] اسکانو، نخستین وبسایت جست‌وجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. با توجه به توسعه روزافزون کسب و کارها، تبلیغات به عنوان یکی از اساسی‌ترین ابزارهای پیشرفت آن اهمیت بسیار دارد. هر چند تبلیغات در حوزه املاک و مستغلات موضوعی تازه نیست، اما با گسترش هر چه بیشتر رسانه‌های ارتباطی، اهمیت آن افزایش یافته است. از سویی دیگر می‌توان گفت بازار مسکن، چه در حوزه مصرف و چه در حوزه سرمایه‌گذاری، سهم قابل توجهی در زندگی مردم دارد لیکن بازاریابی در این صنعت وسیع، تاکنون با تکیه بر ابزارهای سنتی انجام شده است. اسکانو با هدف ایجاد تحول در این عرصه فعالیت خود را آغاز و موفق شده است تا سطح خدمات آنلاین در عرصه تجارت الکترونیک را ارتقاء داده و رتبه نخست در ارائه ی این خدمات در حوزه مسکن را از آن خود نماید. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.[:de]اسکانو، نخستین وب‌سایت و اپلیکیشن جستجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.[:]