اسکانو
سبزترین خانه جهان

پیشرفت تکنولوژی و ساخت سبزترین خانه جهان

دانشمندان به تازگی محفظه ای دوستدار محیط زیست ساخته اند که تخم مرغ شکل بوده و مصرف انرژی بسیار پایینی دارد. این کپسول تخم مرغی در واقع خانه ای پایدار است که در هر نقطه ای قابلیت قرار گیری دارد. طراحی این اکو کپسول بسیار پیچید بوده و دارای اندازه ای کوچک می باشد. این کپسول دارای طول 4.5 متری، عرض 2.4 متری و ارتفاع 2.5 متری می باشد. انرژی مورد نیاز برای این خانه پایدار توسط نیرو خورشید و باد تامین شده و جالب است بدانید این خانه زیبا دارای سیستم جمع آوری و تصفیه ی آب باران است.

این خانه کپسولی دارای مساخت 8 متر مربع می باشد اما بر خلاف اندازه کوچکش به نظر طراحان مناسب برای زندگی دو نفر بزرگسال می باشد. هر یک از این کپسول ها دارای وزن 1500 کیلویی هستند، و قادر به جایگیری در کابین های حمل و نقل می باشند. طراحان برای این اکو کپسول یک توربین بادی 750 واتی توکار و 2.6 مترمربع سلول های خورشیدی پر بازده در نظر گرفته اند. از این رو در زمان کاهش هر یک از این منابع انرژی دیگری قابل استفاده می باشد.

سبزترین خانه جهان

در داخل این خانه کوچک تمامی تجهیزات و مبلمان مورد نیاز در نظر گرفته شده اند، که از آن جمله می توان به تخت تاشو، مکان کار و غذاخوری، آشپزخانه کوچک، دستشویی، دوش و فضاهای ذخیره سازی اشاره کرد.

 

ارسال دیدگاه

avatar
  Subscribe  
من را خبردار کن از

[:en]درباره‌ی اسکانو[:de]درباره ما[:]

[:en] اسکانو، نخستین وبسایت جست‌وجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. با توجه به توسعه روزافزون کسب و کارها، تبلیغات به عنوان یکی از اساسی‌ترین ابزارهای پیشرفت آن اهمیت بسیار دارد. هر چند تبلیغات در حوزه املاک و مستغلات موضوعی تازه نیست، اما با گسترش هر چه بیشتر رسانه‌های ارتباطی، اهمیت آن افزایش یافته است. از سویی دیگر می‌توان گفت بازار مسکن، چه در حوزه مصرف و چه در حوزه سرمایه‌گذاری، سهم قابل توجهی در زندگی مردم دارد لیکن بازاریابی در این صنعت وسیع، تاکنون با تکیه بر ابزارهای سنتی انجام شده است. اسکانو با هدف ایجاد تحول در این عرصه فعالیت خود را آغاز و موفق شده است تا سطح خدمات آنلاین در عرصه تجارت الکترونیک را ارتقاء داده و رتبه نخست در ارائه ی این خدمات در حوزه مسکن را از آن خود نماید. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.[:de]اسکانو، نخستین وب‌سایت و اپلیکیشن جستجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.[:]