اسکانو
رونق بازار مسکن

پیش‌بینی‌های رونق بازار مسکن در دولت دوازدهم

انتخابات شورای شهر و ریاست جمهوری تمام‌شده و انتظار حرکت به‌سوی رونق افزایش‌یافته است. در کلان‌شهرهای بزرگ همچون تهران با روشن شدن نتیجه انتخابات و همسویی میان شورای شهر و دولت، رونق بازار مسکن تسریع بخشیده شده است چراکه بخش مهمی از برنامه‌های تحرکی در بازار مسکن مرتبط با مسئولان دولت و مدیران شهر است؛ بر طبق این مسئله بسیاری از کارشناسان معتقدند که این همسویی می‌تواند بافت‌های فرسوده را به خدمت رونق مسکن درآورده و به دولت جدید در جهت تحرک بخشی به بازار مسکن کمک کند.

فردین یزدانی اعلام کرد که در سال جاری با توجه به ادامه کار دولت آقای روحانی شاهد افزایش قیمت نسبی و رونق در بازار مسکن خواهید بود، اما این افزایش قیمت از نرخ تورم پایین‌تر بوده و همانند دولت‌های نهم و دهم نخواهد بود. بر طبق نظر کارشناسان اقتصادی، مسکن و ساختمان سهم ۱۲ درصدی در اشتغال مستقیم کشور داشته و دولت با در نظر گرفتن آن می‌تواند راهی برای خروج از رکود بیابد. در دوره‌های گذشته هماهنگی میان مدیران دولت و مدیران شهری وجود نداشت و همین امر منجر به مشکلات و رکودهای بسیاری شده بود، اما هم‌اکنون به دلیل همسو بودن این مدیران با یکدیگر به نظر می‌رسد در دولت دوازدهم مشکلات این‌چنینی به پایین‌ترین حد خود رسیده و با هماهنگی نهادهای مختلف رونق بخشی به بازار مسکن امکان‌پذیر شود

ارسال دیدگاه

نخستین کسی باشید که نظر میدهد

من را خبردار کن از
avatar
wpDiscuz

درباره‌ی اسکانو

اسکانو، نخستین وبسایت جست‌وجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. با توجه به توسعه روزافزون کسب و کارها، تبلیغات به عنوان یکی از اساسی‌ترین ابزارهای پیشرفت آن اهمیت بسیار دارد. هر چند تبلیغات در حوزه املاک و مستغلات موضوعی تازه نیست، اما با گسترش هر چه بیشتر رسانه‌های ارتباطی، اهمیت آن افزایش یافته است. از سویی دیگر می‌توان گفت بازار مسکن، چه در حوزه مصرف و چه در حوزه سرمایه‌گذاری، سهم قابل توجهی در زندگی مردم دارد لیکن بازاریابی در این صنعت وسیع، تاکنون با تکیه بر ابزارهای سنتی انجام شده است. اسکانو با هدف ایجاد تحول در این عرصه فعالیت خود را آغاز و موفق شده است تا سطح خدمات آنلاین در عرصه تجارت الکترونیک را ارتقاء داده و رتبه نخست در ارائه ی این خدمات در حوزه مسکن را از آن خود نماید. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.