اسکانو
بازار مسکن

پیش‌نیازهای لازم برای ورود بازار مسکن به فاز رونق

حسن محتشم رئیس انجمن انبوه‌سازان استان تهران از افزایش متعارف قیمت مسکن به‌عنوان پیش‌نیازی برای ورود بازار مسکن به فاز رونق صحبت کرد و گفت: افزایش تسهیلات ساخت‌وساز و همچنین تزریق منابع مالی به سازندگان مسکن همگی منجر به آن می‌شوند که زمینه‌هایی برای خروج بازار مسکن از رکود ایجاد شود. به گفته محتشم تأثیر این‌گونه از راهکارها بر بازار مسکن قطعاً از تسهیلات خرید ملک با وقفه زمانی بیشتری همراه است، اما پرداخت تسهیلات و تقویت مالی خریداران و سازندگان مسکن می‌تواند یکی از مهم‌ترین عوامل در تسریع سرعت خروج بازار مسکن از رکود باشد. به گفته محتشم با تقویت مالی و افزایش قدرت خرید خانوارها برای خرید ملک می‌توان تقاضا برای مسکن در بازار را افزایش داد که همین امر می‌تواند محرکی برای بازار مسکن شود و زمینه برای ورود سرمایه‌گذاری‌های جدید و بازار ساخت‌وساز را ایجاد کند.

محتشم در ادامه گفت: تسهیلات بدون سپرده ساخت مسکن یک فرصت ویژه برای افزایش توان مالی ساخت‌وساز سازندگان بوده که اثر خود را در طی دو سال آینده آن‌هم به شکل افزایش عرضه واحدهای مصرفی نشان خواهد داد. به گفته محتشم سیاست‌های در نظر گرفته‌شده برای شروع رونق در بازار مرتبط با پرداخت تسهیلات به متقاضیان خانه اولی، متقاضیان ساخت و خرید مسکن در بافت‌های فرسوده و سایر متقاضیان مصرفی خرید آپارتمان بوده و تدابیری برای تأمین واحدهای مسکن اجتماعی در حدود ۱۰۰ هزار واحد از محل تسهیلات بانکی نیز اندیشیده شده است که در این زمینه به همکاری بانک مسکن در خرید خانه‌هایی در بافت‌های فرسوده با استفاده از تسهیلات ارزان‌قیمت نیاز داریم.

به گفته محتشم با توجه به شواهد در تابستان سال جاری پیش رونق بازار مسکن تسریع شده و در نیمه دوم سال شاهد ورود بازار مسکن به فاز رونق خواهیم بود که این رونق به معنای افزایش بیش‌ازحد قیمت‌ها و بالاتر از نرخ تورم نخواهد بود. بر اساس شواهد حجم معاملاتی که در ماه‌های اخیر انجام‌شده است انگیزه‌ای برای سازندگان ایجاد کرده و هم‌اکنون شاهد ورود برخی از گروه‌ها به بازار ساخت‌وساز مسکن هستیم.

 

ارسال دیدگاه

نخستین کسی باشید که نظر میدهد

من را خبردار کن از
avatar
wpDiscuz

درباره‌ی اسکانو

اسکانو، نخستین وبسایت جست‌وجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. با توجه به توسعه روزافزون کسب و کارها، تبلیغات به عنوان یکی از اساسی‌ترین ابزارهای پیشرفت آن اهمیت بسیار دارد. هر چند تبلیغات در حوزه املاک و مستغلات موضوعی تازه نیست، اما با گسترش هر چه بیشتر رسانه‌های ارتباطی، اهمیت آن افزایش یافته است. از سویی دیگر می‌توان گفت بازار مسکن، چه در حوزه مصرف و چه در حوزه سرمایه‌گذاری، سهم قابل توجهی در زندگی مردم دارد لیکن بازاریابی در این صنعت وسیع، تاکنون با تکیه بر ابزارهای سنتی انجام شده است. اسکانو با هدف ایجاد تحول در این عرصه فعالیت خود را آغاز و موفق شده است تا سطح خدمات آنلاین در عرصه تجارت الکترونیک را ارتقاء داده و رتبه نخست در ارائه ی این خدمات در حوزه مسکن را از آن خود نماید. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.