اسکانو
پاکسازی سطوح سنگی

چند ترفند ساده پاکسازی سطوح سنگی در خانه

پاکسازی سطوحی از جنس سنگ لوح

کف پوش ها و دیوارهایی سنگی که بر روی خود برآمدگی های گوناگون دارند از پاکسازی هر نوع سطوح سنگی سختتر بوده، و بهتر است هر دو سال یکبار از بتونه های نفوذ کننده استفاده کنید. کاشی های سنگی را باید با چند قطره از مایع ظرفشویی و مقداری آب داغ و تکه ای اسفنج تمیز کنید. اگر بر روی سنگ لوح اثراتی از صابون وجود دارد که عمیق بوده و به راحتی پاک نمی شود می توانید از نصف فنجان آمونیاک محلول در یک گالن آب استفاده کرده و سطح مورد نظر را پاک کنید. یک نکته ای مهم که پاکسازی سطوح سنگی مهم است بدانید، این است که از پاک کننده های ساینده، سرکه ای و میوه ای استفاده نکنید.

پاکسازی سطوحی از جنس سنگ گرانیت

پاکسازی سنگ های کانتر آشپزخانه که از جنس گرانیت هستند بر خلاف تصور افراد، کار بسیار ساده ای بوده و می توانید بعد از بتونه کاری سنگ، هر روز با مقداری آب گرم آن را تمیز کنید. استفاده از سرکه به هیچ به عنوان برای پاکسازی سطوح سنگی مناسب نیست و پس از گذشت مدت زمانی کوتاه منجر به از بین رفتن لایه روی سنگ شده و ظاهر زیبای آن را از بین خواهد برد. اگر بر روی سطوح شما لکه هایی سر سخت وجود دارد که با آی گرم پاک نمی شوند، می توانید از پاک کننده های محافظ سنگ باpH  مناسب استفاده کنید. یادتان باشد برای پاکسازی این نوع از سطوح از شوینده های اسیدی و سفیدکننده استفاده نکنید.

پاکسازی سطوحی از جنس سنگ صابون

سنگ صابون بیشترین استفاده در آشپزخانه ها داشته و با رنگ تیره و عایق گرما در خدمت آشپزخانه قرار می گیرد. این نوع از سطوح سنگی به دلیل رنگ تیره لکه های کمتری از خود نشان می دهند. برای پاکسازی این نوع از سطوح بهتر است از چند قطره مایع ظرفشویی و یا انواع پاک کننده های چند منظوره استفاده کرده و سپس سطح مورد نظر را با تکه دستمالی آغشته به آب گرم تمیز کنید. برای شستشوی این نوع از سنگ بهتر است از شوینده های ساینده و صیقل دهنده استفاده نکنید، چرا که بر روی سنگ خط می اندازند. توجه داشته باید این نوع از سنگ در برابر آب، مواد شیمیایی و اسیدها مقاوم بوده و خراشیدگی های ایجاد شده را می توانید توسط کاغذ سنباده برطرف کنید.

پاکسازی سطوحی از جنس سنگ مرمر

سنگ مرمر بیشترین استفاده در آشپزخانه را داشته و عموما در کانتر آشپزخانه ها استفاده می شود. این سنگ دارای منافذ بسیاری بوده و به سادگی دچار خراشیدگی می شود. بسیاری از لکه ها همچون لکه های اسیدی، قهوه و یا انواع آبمیوه به سادگی از روی مرمر پاک نشده، و باید به محض دیدن لکه ها سطح را کاملا پاک کرده و سپس با آب گرم پاک کنید. یادتان باشد آب اضافی را به خوبی پاک کرده و اجازه ندهید تا آب باقی مانده به واسطه هوا خشک شود.

ارسال دیدگاه

avatar
  Subscribe  
من را خبردار کن از

[:en]درباره‌ی اسکانو[:de]درباره ما[:]

[:en] اسکانو، نخستین وبسایت جست‌وجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. با توجه به توسعه روزافزون کسب و کارها، تبلیغات به عنوان یکی از اساسی‌ترین ابزارهای پیشرفت آن اهمیت بسیار دارد. هر چند تبلیغات در حوزه املاک و مستغلات موضوعی تازه نیست، اما با گسترش هر چه بیشتر رسانه‌های ارتباطی، اهمیت آن افزایش یافته است. از سویی دیگر می‌توان گفت بازار مسکن، چه در حوزه مصرف و چه در حوزه سرمایه‌گذاری، سهم قابل توجهی در زندگی مردم دارد لیکن بازاریابی در این صنعت وسیع، تاکنون با تکیه بر ابزارهای سنتی انجام شده است. اسکانو با هدف ایجاد تحول در این عرصه فعالیت خود را آغاز و موفق شده است تا سطح خدمات آنلاین در عرصه تجارت الکترونیک را ارتقاء داده و رتبه نخست در ارائه ی این خدمات در حوزه مسکن را از آن خود نماید. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.[:de]اسکانو، نخستین وب‌سایت و اپلیکیشن جستجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.[:]