اسکانو
پیش فروش ملک

چه کسانی به صورت قانونی حق پیش فروش ملک را دارند؟

بر طبق قانون شخصی که اقدام به پیش فروش ملک می کند باید مالک رسمی زمین باشد، اما در قانون جز مالک اشخاص دیگری نیز می توانند اقدام به پیش فروش ملک کنند. بر این اساس سرمایه گذار و یا مستأجر زمین نیز با توجه به قانون و اختیاراتی که دارند قادر به پیش فروش ملک هستند.

پیش فروش ملک توسط سرمایه گذار

بر طبق قانون سرمایه گذارانی که زمین در اختیارشان قرار گرفته و اقدام به ساخت می کنند نیز حق پیش فروش دارند. منظور از این سرمایه گذار شخصی است که با توجه به سند رسمی با مالک یا مستأجر برای احداث بنا سرمایه گذاری می کند، و واحدهای ساختمانی مشخصی از بنای احداث شده با حق فروش به وی اختصاص می یابد. این امر در ساخت و سازهای مشارکتی وجود دارد.

پیش فروش ملک توسط مستاجر زمین

مستاجر حال دولتی، ملکی و یا موقوفی نیز در قانون بسته به شرایطی می تواند حق پیش فروش ملک را داشته باشد. این حق زمانی به آنها داده می شود که بر اساس سند رسمی حق احداث بنا بر روی زمین مذکور را از صاحب اصلی ملک گرفته باشند. بنابراین توجه داشته باشید که منظور از مستاجر شخصی می باشد که بر اساس سند رسمی حق احداث بنا بر روی زمین مذکور را داشته باشد.

ارسال دیدگاه

avatar
  Subscribe  
من را خبردار کن از

[:en]درباره‌ی اسکانو[:de]درباره ما[:]

[:en] اسکانو، نخستین وبسایت جست‌وجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. با توجه به توسعه روزافزون کسب و کارها، تبلیغات به عنوان یکی از اساسی‌ترین ابزارهای پیشرفت آن اهمیت بسیار دارد. هر چند تبلیغات در حوزه املاک و مستغلات موضوعی تازه نیست، اما با گسترش هر چه بیشتر رسانه‌های ارتباطی، اهمیت آن افزایش یافته است. از سویی دیگر می‌توان گفت بازار مسکن، چه در حوزه مصرف و چه در حوزه سرمایه‌گذاری، سهم قابل توجهی در زندگی مردم دارد لیکن بازاریابی در این صنعت وسیع، تاکنون با تکیه بر ابزارهای سنتی انجام شده است. اسکانو با هدف ایجاد تحول در این عرصه فعالیت خود را آغاز و موفق شده است تا سطح خدمات آنلاین در عرصه تجارت الکترونیک را ارتقاء داده و رتبه نخست در ارائه ی این خدمات در حوزه مسکن را از آن خود نماید. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.[:de]اسکانو، نخستین وب‌سایت و اپلیکیشن جستجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.[:]