اسکانو
ژئوسل چیست

ژئوسل چیست و چه کاربردهایی دارد؟

ژئوسل ها درواقع مصالحی هستند که به جهت پایدارسازی شیب‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرند، این پایدارسازی منجر به کاهش پیامدهای زیست‌محیطی شده و کاهش لغزش زمین را در پی خواهد شد. درگذشته از مصالحی همچون بتن و یا فولاد به‌عنوان نگهدارندِ استفاده می‌شده که علاوه بر ظاهری نه‌چندان زیبا سازگاری با محیط‌زیست نیز نداشته است.

 امروزه ژئوسل در شکل شبکه‌هایی لانه‌زنبوری از جنس پلی‌اتیلن ساخته‌شده که همراه با خاک گیاه به جهت کاهش لغزش زمین و پایداری سازه‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرد. این نوع از مصالح کاملاً با محیط‌زیست سازگار بوده و درواقع بانام محافظت بیوتکنیکی شیب شناخته می‌شود.

کاربردهای ژئوسل

ژئوسل‌ها به‌عنوان یک عامل تحکیم بستر در کانال‌ها و مسیل‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرند، همچنین آن‌ها به‌عنوان یک عامل تقویت‌کننده در زمین‌های سست باتلاقی نیز به شمار رفته و منجر به کنترل فرسایش درشیب‌های تا زاویه ۴۵ درجه خواهند شد. این مصالح جدید درواقع یک عامل مسلح کننده در دیواره‌های شیب‌دار کنار جاده‌ها با امکان ایجاد فضاهای سبز در سلول‌های ژئوسل می‌باشند.

 

ارسال دیدگاه

avatar
  Subscribe  
من را خبردار کن از

[:en]درباره‌ی اسکانو[:de]درباره ما[:]

[:en] اسکانو، نخستین وبسایت جست‌وجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. با توجه به توسعه روزافزون کسب و کارها، تبلیغات به عنوان یکی از اساسی‌ترین ابزارهای پیشرفت آن اهمیت بسیار دارد. هر چند تبلیغات در حوزه املاک و مستغلات موضوعی تازه نیست، اما با گسترش هر چه بیشتر رسانه‌های ارتباطی، اهمیت آن افزایش یافته است. از سویی دیگر می‌توان گفت بازار مسکن، چه در حوزه مصرف و چه در حوزه سرمایه‌گذاری، سهم قابل توجهی در زندگی مردم دارد لیکن بازاریابی در این صنعت وسیع، تاکنون با تکیه بر ابزارهای سنتی انجام شده است. اسکانو با هدف ایجاد تحول در این عرصه فعالیت خود را آغاز و موفق شده است تا سطح خدمات آنلاین در عرصه تجارت الکترونیک را ارتقاء داده و رتبه نخست در ارائه ی این خدمات در حوزه مسکن را از آن خود نماید. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.[:de]اسکانو، نخستین وب‌سایت و اپلیکیشن جستجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.[:]