اسکانو

[:en]کاهش نرخ سود تسهیلات مسکن[:de]

کاهش نرخ سود تسهیلات مسکن

[:]

پس از اینکه شورای پول و اعتبار نرخ سود بانکی را از اول اسفند ماه جاری ۲ درصد کاهش داد انتظارها بر این شد که دولت و شورای پول و اعتبار و به تبع آن بانک مسکن نیز باید نرخ سود تسهیلات مسکن را کاهش دهد.

شورای پول و اعتبار در جلسه‌ای که در ۲۷ بهمن ماه امسال تشکیل شد نرخ سود سپرده‌های یکساله را از ۲۰ درصد به ۱۸ درصد، نرخ سود تسهیلات عقود مبادله‌ای را از ۲۱ درصد به ۲۰ درصد و عقود مشارکتی را از ۲۴ درصد به ۲۲ درصد کاهش داد.

با توجه به این تصمیم شورای پول و اعتبار به تازگی در بانک مسکن اعضای هیات مدیره بانک بر آن شده اند تا با توجه به استقبال نه چندان مناسب متقاضیان از صندوق پس انداز مسکن یکم تا سقف ۸۰ میلیون تومان و اوراق حق تقدم تا سقف ۶۰ میلیون تومان نرخ سود این وام ها را کاهش دهند.

نرخ سود تسهیلات ۸۰ میلیونی صندوق یکم ۱۴ درصد و نرخ سود وام ۶۰ میلیونی اوراق حق تقدم ۱۸،۵ درصد است.
اعضای هیات مدیره بانک مسکن در تکاپوی این هستند تا با کاهش نرخ سود تسهیلات مسکن استقبال نه چندان مناسب متقاضیان را از این تسهیلات بالا ببرند چرا که حتی نرخ سود بالا و میزان اقساط این تسهیلات اعتراض مظاهریان معاون وزیر راه و شهرسازی را نیز در پی داشته است.
بر اساس این گزارش، میزان اقساط وام ۸۰ میلیونی خرید مسکن با احتساب نرخ سود ۱۴ درصد به‌روش ساده یک‌میلیون و ۱۴۹هزار تومان( سود این تسهیلات با احتساب سود ۱۴ درصدی ۸۵ میلیون و ۵۵۷ هزار و ۴۰ تومان است) و در روش پلکانی سالانه بین ۹۹۱هزار تا ۱.۶ میلیون تومان است.اقساط وام ۶۰میلیونی نیز در روش ساده ۸۶۲هزار و در روش پلکانی سالانه بین ۷۰۰هزار تا ۱.۲میلیون تومان خواهد بود.
به نظر می رسد با توجه به اینکه پرداخت وام صندوق یکم با گذشت حدود ۸ ماه(کمتر از سقف) آغاز شده و تا سقف ۸۰ میلیون تومان تا خرداد ماه کمتر از ۴ ماه فرصت باقیست دست اندرکاران و مقامات بلندپایه وزارت راه و شهرسازی و بانک مسکن درصدد این هستند تا هر چه سریعتر تکلیف کاهش نرخ سود مسکن و به تبع ان کاهش میزان اقساط ماهانه را نیز کاهش دهند.
حال اگر نرخ سود وام ۸۰ میلیونی مسکن از ۱۴ درصد به ۱۳ درصد کاهش یابد میزان اقساط ماهانه به روش ساده از یک میلیون و ۱۴۹ هزار تومان به حدود ۹۰۰ هزار تومان کاهش می یابد.

ارسال دیدگاه

avatar
  Subscribe  
من را خبردار کن از

[:en]درباره‌ی اسکانو[:de]درباره ما[:]

[:en] اسکانو، نخستین وبسایت جست‌وجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. با توجه به توسعه روزافزون کسب و کارها، تبلیغات به عنوان یکی از اساسی‌ترین ابزارهای پیشرفت آن اهمیت بسیار دارد. هر چند تبلیغات در حوزه املاک و مستغلات موضوعی تازه نیست، اما با گسترش هر چه بیشتر رسانه‌های ارتباطی، اهمیت آن افزایش یافته است. از سویی دیگر می‌توان گفت بازار مسکن، چه در حوزه مصرف و چه در حوزه سرمایه‌گذاری، سهم قابل توجهی در زندگی مردم دارد لیکن بازاریابی در این صنعت وسیع، تاکنون با تکیه بر ابزارهای سنتی انجام شده است. اسکانو با هدف ایجاد تحول در این عرصه فعالیت خود را آغاز و موفق شده است تا سطح خدمات آنلاین در عرصه تجارت الکترونیک را ارتقاء داده و رتبه نخست در ارائه ی این خدمات در حوزه مسکن را از آن خود نماید. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.[:de]اسکانو، نخستین وب‌سایت و اپلیکیشن جستجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.[:]