اسکانو
سرویس بهداشتی پاک و منظم

گام‌هایی ساده برای داشتن حمام و سرویس بهداشتی پاک و منظم

سرویس بهداشتی و حمام یکی از مهم‌ترین قسمت‌های هر خانه‌ای بشمار می‌روند که پاک و منظم بودن آن‌ها تأثیر بسزایی در کیفیت زندگی شما خواهند داشت. اما چند گام ساده وجود دارد که می‌توانید با برداشتن آن‌ها حمام و سرویس بهداشتی پاکیزه و منظمی داشته باشید؛ با ما همراه باشید.

مانع ماندن رطوبت در فضای حمام شوید

اجازه ندهید رطوبت در فضای حمام شما بماند، این رطوبت هم می‌تواند منجر به پوسیده شدن درب حمام شده، هم منجر به ایجاد کپک بر روی زمین، شیرآلات و پرده حمام شود. ازاین‌رو در هنگام استحمام حتماً هواکش را روشن بگذارید و اجازه دهید تا چنددقیقه‌ای پس از استحمام نیز این هواکش روشن بماند تا رطوبت خارج شود. باز گذاشتن درب حمام نیز می‌تواند برای از بین بردن رطوبت به شما کمک کند؛ پس از هر بار استحمام درب حمام را توسط دستمالی خشک‌کنید تا رطوبت پس از مدت‌زمانی کوتاه منجر به پوسیده شدن آن نشود. پرده حمام باید پس از استحمام به حالت کاملاً باز نگهداری شود، جمع بودن پرده منجر می‌شود تا آب داخل آن مانده و سپس ایجاد لک و کپک کند.

از مواد دافع آب استفاده کنید

آب پس از مدتی کیفیت درب حمام شمارا از بین برده و لکه‌های بسیاری در کنار پوسیدگی بر روی آن ایجاد می‌شود. برای جلوگیری از این مشکل بهتر است از موادی که در بازار موجود بوده و دافع آب هستند بر روی درب حمام استفاده کنید.

صابون را از حمام و سرویس بهداشتی حذف کنید

صابون‌ها از خود لکه‌های سفیدی به‌جای می‌گذارند که پس از مدتی پاک کردن آن‌ها سخت است و به‌طور کامل زیبایی سرویس بهداشتی و حمام شمارا خواهند گرفت؛ به‌علاوه اینکه این صابون‌ها میکروب و باکتری را به خود گرفته و می‌توانند انتقال‌دهنده آن‌ها به فرد دیگری باشد. ازاین‌رو صابون را از محیط خود دور کرده و به‌جای آن از انواع مواد شوینده مایع استفاده کنید.

برای سرویس بهداشتی کمد در نظر بگیرید

برای حمام و یا سرویس بهداشتی خود یک کمد در نظر بگیرید و تمامی وسایلی که باید در این فضا نگهداری شوند را داخل آن‌ها قرار دهید. با این کار بخش بزرگی از فضای شما همواره مرتب بوده و هر چیزی بر سر جای خود قرار دارد. به‌علاوه اینکه با این کار رطوبت موجود در فضای شما به موارد آرایشی و بهداشتی آسیبی وارد نمی‌کند.

محلی برای آویزان کردن حوله در نظر بگیرید

اگر قرار است حوله‌های شما در فضای حمام خشک شوند، برای آن‌ها آویزهای جادار و زیبا در نظر بگیرید. این کار هم منجر به مرتب شدن فضای شما می‌شوند و هم ظاهری زیبا به آن می‌دهد. آویزهای زنگ‌زده و خراب را دور بیاندازید و آن‌ها را با مدل‌های دیگری جایگزین کنید. سعی کنید آویزی انتخاب کنید که بزرگ باشد، تا حوله‌های شما پس از آویزان کردن به یکدیگر نزدیک نباشند. البته این کار برای آن دسته از حمام‌هایی توصیه می‌شود که در آن‌ها یک بخش رختکن نیز وجود دارد؛ در غیر این صورت بهتر است حوله‌های خود را داخل فضایی قرار دهید که به آن‌ها نور و هوای تازه برسد.

پرده حمام را فراموش نکنید

قسمت‌های پایین از پرده حمام به دلیل مجاورت با آب و مواد شوینده لکه‌هایی سخت به همراه کپک به خود می‌گیرد؛ برای از این بردن آن‌ها حتماً ماهی یک‌بار پرده را بازکرده و آن را با مواد ضدعفونی و سفیدکننده بشویید. با این کار هم ظاهر پرده حمام شما همیشه پاک و زیبا خواهد ماند و هم از ایجاد کپک در آن جلوگیری کرده‌اید.

ارسال دیدگاه

avatar
  Subscribe  
من را خبردار کن از

[:en]درباره‌ی اسکانو[:de]درباره ما[:]

[:en] اسکانو، نخستین وبسایت جست‌وجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. با توجه به توسعه روزافزون کسب و کارها، تبلیغات به عنوان یکی از اساسی‌ترین ابزارهای پیشرفت آن اهمیت بسیار دارد. هر چند تبلیغات در حوزه املاک و مستغلات موضوعی تازه نیست، اما با گسترش هر چه بیشتر رسانه‌های ارتباطی، اهمیت آن افزایش یافته است. از سویی دیگر می‌توان گفت بازار مسکن، چه در حوزه مصرف و چه در حوزه سرمایه‌گذاری، سهم قابل توجهی در زندگی مردم دارد لیکن بازاریابی در این صنعت وسیع، تاکنون با تکیه بر ابزارهای سنتی انجام شده است. اسکانو با هدف ایجاد تحول در این عرصه فعالیت خود را آغاز و موفق شده است تا سطح خدمات آنلاین در عرصه تجارت الکترونیک را ارتقاء داده و رتبه نخست در ارائه ی این خدمات در حوزه مسکن را از آن خود نماید. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.[:de]اسکانو، نخستین وب‌سایت و اپلیکیشن جستجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.[:]