اسکانو
گیاهان سمی

گیاهان سمی را بهتر شناسید!

بهار که می شود، همه علاقمند به نگهداری گیاهان سبز در منازل خود هستند، اما برای خرید گیاهان از قبل بررسی های لازم را انجام دهید، که در نهایت با خرید گیاهان سمی سلامت خود و فرزندتان را به مخاطره نیاندارید!

گل آزالیا

 از بین گیاهان موجود که بیشترین استفاده را دارند، توصیه می شود از خرید چند دسته از گیاهان خودداری کنید، خرزهره، دیفن باخیا، گل انگشتانه، آزالیا، شوکران و کرچک سمی بوده و به شدت منجر به مسمویت و حتی مرگ کودکان خواهد شد. از این رو گیاهان فوق اگر هم خریداری می شوند نباید در دسترس کودکان قرار بگیرند.

گل انگشتانه

 به طور مثال شیره سمی دیفن باخیا و کالادیوم که در اکثر منازل یافت می‌شود، در صورت خورده شدن می‌تواند سبب تورم، خارش و سوزش مخاط دهان، خفگی و یا آسیب گوارشی فرد مسموم شود.

گل شوکران

یا شمعدانی ها و آن دسته از گیاهانی که گرده افشانی دارند، برای کودکان و علی الخصوص نوزادان و آن دسته نوزادانی که دارای حساسیت های پوستی هستند به شدت خطرناک بوده و منجر به بروز علائمی بسیار شدید در آنها خواهد شد.

کرچک

 برخی از علائم همچون التهاب پوست، چشم، دست و صورت از اولین علائم بوده و در صورت بروز مسمویت دارای علائمی همچون تخریب و سوزش مخاط دورنی و سوزش‌های گلو شود، و در نوزادانی که به صورت مادرزادی دچار حساسیت باشند منجر به مرگ خواهد شد.

کالادیوم

در آخر تصور اینکه گیاه خورده شده توسط حیوانات سمی نیست کاملا اشتباه بوده و گیاهانی که برای حیوانات سمی نیستند می توانند برای انسان ها کشنده باشند.

ارسال دیدگاه

avatar
  Subscribe  
من را خبردار کن از

[:en]درباره‌ی اسکانو[:de]درباره ما[:]

[:en] اسکانو، نخستین وبسایت جست‌وجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. با توجه به توسعه روزافزون کسب و کارها، تبلیغات به عنوان یکی از اساسی‌ترین ابزارهای پیشرفت آن اهمیت بسیار دارد. هر چند تبلیغات در حوزه املاک و مستغلات موضوعی تازه نیست، اما با گسترش هر چه بیشتر رسانه‌های ارتباطی، اهمیت آن افزایش یافته است. از سویی دیگر می‌توان گفت بازار مسکن، چه در حوزه مصرف و چه در حوزه سرمایه‌گذاری، سهم قابل توجهی در زندگی مردم دارد لیکن بازاریابی در این صنعت وسیع، تاکنون با تکیه بر ابزارهای سنتی انجام شده است. اسکانو با هدف ایجاد تحول در این عرصه فعالیت خود را آغاز و موفق شده است تا سطح خدمات آنلاین در عرصه تجارت الکترونیک را ارتقاء داده و رتبه نخست در ارائه ی این خدمات در حوزه مسکن را از آن خود نماید. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.[:de]اسکانو، نخستین وب‌سایت و اپلیکیشن جستجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.[:]