اسکانو
ساخت تراریوم

7 مرحله برای ساخت تراریوم تزیینی در خانه

در مطالب گذشته در مورد اینکه تراریوم چیست و چه گیاهانی را می‌توان داخل آن قرار دارد مفصلاً صحبت کردیم. همان‌طور که می‌دانید تراریوم درواقع یک باغ شیشه ایست، باغی شیشه‌ای که به‌سان یک گلخانه عمل کرده و می‌توان بسیاری از گیاهان که نیازمند هوای گرم و مرطوب هستند را به‌خوبی داخل آن‌ها پرورش داد. در مطلب امروز آموزش ساخت تراریوم تزیینی را برای شما آماده کرده‌ایم، تراریومی که در آن تنها موجود زنده خزه بوده و مابقی عناصر تنها جنبه تزیینی دارند؛ همراه با ما باشید.

برای ساخت تراریوم به یک سری از مواد و وسایل اولیه نیاز خواهید داشت که آن‌ها را برای شما جمع‌بندی کرده و به‌صورت لیست زیر آورده‌ایم:

 1. انواع خزه
 2. ظرف شیشه‌ای
 3. قاشق
 4. خرده‌سنگ
 5. اسپری
 6. قلم‌مو
 7. قطعات زغال فعال
 8. سنگ‌ریزه‌های تزیینی
 9. انبرک
 10. گوش پاک‌کن
 11. قطره‌چکان
 12. ماکت درخت

آماده‌سازی پایه تراریوم

مرحله اول:

در قدم اول به‌اندازه یک قاشق از خرده‌سنگ برداشته و در کف ظرف شیشه‌ای خود بریزید؛ این کار به دلیل زیبایی و همچنین جذب آب اضافی است که خزه تولید می‌کنند.

مرحله دوم:

از خزه‌ای که دارید، به‌اندازه کف ظرف خود انتخاب کرده و کمی آب بر رویش اسپری کنید تا کارکرده با آن راحت‌تر انجام شود.

مرحله سوم:

خزه را پس از خیس کردن و گرفتن آب اضافی بر روی سنگ‌های خردشده انداخته و سعی کنید تا کل لایه زیرین توسط آن پوشیده شود. درواقع لایه خزه‌ای که استفاده می‌کنید برای آن است که مانعی میان لایه‌های پایینی و میانی ایجاد شود تا در هم مخلوط نشوند.

مرحله چهارم:

یک قاشق از زغال را بر روی خزه ریخته و سعی کنید سطح آن پوشیده شود. این زغال برای از بین بردن بوی رطوبت داخلی تراریوم مورداستفاده قرار می‌گیرد.

آماده‌سازی لایه میانی و قسمت اصلی تراریوم

مرحله پنجم:

یک‌لایه دیگر از خزه برداشته و ضخامت آن را بسته به سلیقه خود انتخاب کنید و بر روی لایه آخری که قراردادید بگذارید نکته مهم در این خزه نیز آن است که باید آن را کاملاً با آب خیس کرده و سپس آب اضافی آن را بگیرید.

مرحله ششم:

برای زیبایی بیشتر تراریوم خود می‌توانید از وسایل تزیینی دیگری استفاده کرده و یا حتی می‌توانید از خرده‌سنگ‌های درتر نیز در میان آن‌ها بهره بگیرید.

مرحله هفتم:

با استفاده از یک قلم‌مو و یک گوش پاک‌کن می‌توانید گردوخاک‌ها را از دور ظرف شیشه‌ای پاک‌کنید و در فواصل منظم به‌واسطه قطره‌چکان خزه‌های داخل تراریوم را آبیاری کنید و از داشتن یک ترا ریوم زیبا و سبز لذت ببرید.

ارسال دیدگاه

avatar
  Subscribe  
من را خبردار کن از

[:en]درباره‌ی اسکانو[:de]درباره ما[:]

[:en] اسکانو، نخستین وبسایت جست‌وجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. با توجه به توسعه روزافزون کسب و کارها، تبلیغات به عنوان یکی از اساسی‌ترین ابزارهای پیشرفت آن اهمیت بسیار دارد. هر چند تبلیغات در حوزه املاک و مستغلات موضوعی تازه نیست، اما با گسترش هر چه بیشتر رسانه‌های ارتباطی، اهمیت آن افزایش یافته است. از سویی دیگر می‌توان گفت بازار مسکن، چه در حوزه مصرف و چه در حوزه سرمایه‌گذاری، سهم قابل توجهی در زندگی مردم دارد لیکن بازاریابی در این صنعت وسیع، تاکنون با تکیه بر ابزارهای سنتی انجام شده است. اسکانو با هدف ایجاد تحول در این عرصه فعالیت خود را آغاز و موفق شده است تا سطح خدمات آنلاین در عرصه تجارت الکترونیک را ارتقاء داده و رتبه نخست در ارائه ی این خدمات در حوزه مسکن را از آن خود نماید. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.[:de]اسکانو، نخستین وب‌سایت و اپلیکیشن جستجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.[:]