اسکانو
بزرگ ترین آکواریوم

آکواریوم بین المللی دانمارک (Blue Planet) ، بزرگ ترین آکواریوم شمال اروپا

منحصربه فرد ترین آکواریوم جهان

آکواریوم سیاره آبی در دانمارک ساخته شده و از طرحی دوار و ارگانیک بهره می گیرد. این بنا به عنوان مدرن ترین، بزرگ ترین و منحصربه فرد ترین آکواریوم شمال اروپا شناخته می شود. نمای این بنا تماما با آلومینیوم پوشش داده شده، که در برابر شرایط مختلف آب و هوایی مقاوم بوده و با فرم ارگانیک ساختمان منطبق می باشد. در این آکواریوم انواع آبزیان همچون کوسه ها، شیر دریایی، تمساحان کوچک و دیگر جانداران دریایی قابل مشاهده می باشند. طراحی ساختمان یکی از ویژگی های آن است که باعث شده این بنا در شمال اروپا کاملا منحصر به فرد باشد، اگر از نمای بالا و از هواپیما به ساختمان نگاه کنید، شاهد ظاهری گرداب مانند خواهید بود، و اگر از روی زمین به آن بنگرید، شکل ظاهری این بنا مانند حجمی دوار بوده که داخل یک استخر شناور می باشد.

بزرگترین آ

طراحان این بنای شگفت انگیز از استودیو طراحی ۳XN دانمارک بوده اند، و هرفورت نیلسن مدیر پروژه سیاره آبی گفته ساخت و طراحی این بنا به صورتی است که با الهام از پدیده های طبیعی حسی پر ماجرا در بیننده ایجاد شود. ساختمان مذکور دارای ۹ طبقه بوده که برای تامین انرژی مورد نیاز آن و همچنین کاهش مصرف انرژی، مهندسان راه حل های ویژه ای را در نظر گرفته اند. به این منظور از آب دریا بیشترین استفاده را کرده و برای خنک کردن ساختمان از آن بهره گرفته اند، با این کار مصرف انرژی برق تا حدود ۸۰ درصد کاهش یافته است.

بزرگترین آکواریوم

مورد جالب دیگری که برای این ساختمان استفاده شده، قرار دادن تانکر های آب شیرین به منظور جمع آوری آب باران می باشد. این ساختمان همچنین دارای استاندارد بین المللی در مورد استفاده از شیشه های کم مصرف بوده، که می توانند در شرایط جوی مختلف با جذب نور خورشید نور داخلی را تامین کرده، و انرژی مورد نیاز برای مصارف روزانه را تامین کنند.

ارسال دیدگاه

avatar
  Subscribe  
من را خبردار کن از

[:en]درباره‌ی اسکانو[:de]درباره ما[:]

[:en] اسکانو، نخستین وبسایت جست‌وجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. با توجه به توسعه روزافزون کسب و کارها، تبلیغات به عنوان یکی از اساسی‌ترین ابزارهای پیشرفت آن اهمیت بسیار دارد. هر چند تبلیغات در حوزه املاک و مستغلات موضوعی تازه نیست، اما با گسترش هر چه بیشتر رسانه‌های ارتباطی، اهمیت آن افزایش یافته است. از سویی دیگر می‌توان گفت بازار مسکن، چه در حوزه مصرف و چه در حوزه سرمایه‌گذاری، سهم قابل توجهی در زندگی مردم دارد لیکن بازاریابی در این صنعت وسیع، تاکنون با تکیه بر ابزارهای سنتی انجام شده است. اسکانو با هدف ایجاد تحول در این عرصه فعالیت خود را آغاز و موفق شده است تا سطح خدمات آنلاین در عرصه تجارت الکترونیک را ارتقاء داده و رتبه نخست در ارائه ی این خدمات در حوزه مسکن را از آن خود نماید. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.[:de]اسکانو، نخستین وب‌سایت و اپلیکیشن جستجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.[:]