اسکانو
ایروژل

ایروژل متریالی مستحکم به سبکی هوا

ایروژل متریالی است که از مستحکم ترین های موجود بر روی زمین بشمار می رود. این ماده به استحکام فولاد بوده و این در حالیست که به سبکی هوا می باشد! ایروژل ها بسیار سبک و محکم هستند و در واقع می توان گفت این متریال ماده ای است که می تواند هزاران برابر بار از وزن خود را بر دوش بکشد! ایروژل دارای مقاومت گرمایی و سرمایی خوبی بوده و یکی از متریالی به حساب می آید که مقاومت بالایی در مقابل امواج صوتی از خود نشان می دهد. این ماده دارای چگالی 1000 بار سبکتر از شیشه بوده و 99.8 درصد از مواد تشکیل دهنده آن هوا است! این ماده کاملا شفاف بوده و نور به سادگی از آن عبور خواهد کرد. جالب است بدانید ایروژل هایی که از سیلیکا ساخته می شوند از هوا نیز سبک تر خواهند بود.

ایروژل

با آنکه ایرژول ها شکننده و گران هستند اما ویژگی های مثبت آنها منجر شده تا این ماده یکی از بحث بر انگیز ترین مواد موجود در قرن 21 باشد. این نوع از مواد بر خلاف سبکی و شکننده بودن عایقی بسیار عالی در برابر الکتریسیته، صدا و حرارت می باشند. استحکام در این مواد همانطور که گفتیم آن قدری بالاست که یک بلوک نیم پوندی از یک ایروژل می تواند وزنی معادل نیم تن را تحمل کند. جالب است بدانید پنجره های ساخته شده توسط ایروژل با ضخامت 1 اینچ می توانند به اندازه یک پنجره معمولی با ضخامت 10 اینچ از جنس شیشه برابری کرده و گرما را حفظ کنند!

ایروژل

علاوه بر تمامی ویژگی های ایروژل که می تواند در صنعت ساخت و ساز یکی از مهمترین متریال بشمار بیاید، قابلیت جذب آن نیز می تواند بسیار جالب و بحث برانگیز باشد، به طوری که مثلا می توان از این ماده برای جلوگیری از نشت روغن و یا دیگر مواد استفاده کرد، همچنین کارایی این ماده به همین جا ختم نشده و می توان از ایروژل ها در عملیات پزشکی بهره برد و سیستمی راه اندازی کرد که توسط آن مواد داریی به تدریج به بدن بیمار برسد.

ارسال دیدگاه

avatar
  Subscribe  
من را خبردار کن از

[:en]درباره‌ی اسکانو[:de]درباره ما[:]

[:en] اسکانو، نخستین وبسایت جست‌وجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. با توجه به توسعه روزافزون کسب و کارها، تبلیغات به عنوان یکی از اساسی‌ترین ابزارهای پیشرفت آن اهمیت بسیار دارد. هر چند تبلیغات در حوزه املاک و مستغلات موضوعی تازه نیست، اما با گسترش هر چه بیشتر رسانه‌های ارتباطی، اهمیت آن افزایش یافته است. از سویی دیگر می‌توان گفت بازار مسکن، چه در حوزه مصرف و چه در حوزه سرمایه‌گذاری، سهم قابل توجهی در زندگی مردم دارد لیکن بازاریابی در این صنعت وسیع، تاکنون با تکیه بر ابزارهای سنتی انجام شده است. اسکانو با هدف ایجاد تحول در این عرصه فعالیت خود را آغاز و موفق شده است تا سطح خدمات آنلاین در عرصه تجارت الکترونیک را ارتقاء داده و رتبه نخست در ارائه ی این خدمات در حوزه مسکن را از آن خود نماید. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.[:de]اسکانو، نخستین وب‌سایت و اپلیکیشن جستجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.[:]