اسکانو

ترمینال کروز چینگدائو بنایی با معماری الهام گرفته از بادبان های کشتی

مردمان چینگدائو تعلق خاطر زیادی به دریا دارند و این مسئله را می توان در تمامی فعالیت های آنها مشاهده کرد. اسکله 6 در این منطقه توسط آب محصور شده و در واقع به عنوان ترمینال کشتی های کروز شناخته می شود که به دلیل اجاره قایق های بادبانی، منطقه ای تفریحی نیز بشمار می رود.ترمینال کروز چینگدائو

برای این بنا با توجه به بادهای شمال غربی در زمستان و به دلیل لند اسکیپ عالی در جنوب خلیج در نمای جنوبی و زیر سازه فولادی آن تراس هایی در نظر گرفته شده که یک ظاهر و فضایی بسیار عمومی در هوای آزاد را ایجاد می کنند.

ترمینال کروز چینگدائو

برای طبقه سوم نیز چند تراس بزرگ با دید به دریا در نظر گرفته شده که در واقع تعاملی میان جهت های جنوبی و شمالی بنا ایجاد شده است. در واقع تراس های در نظر گرفته شده همانند عرشه کشتی عمل می کنند و محیط مناسبی برای تعاملات اجتماعی پدید آورده‌اند.

معماری کلی بنا به دلیل فضای قرار گیری آن از بادبان های کشتی الهام گرفته است؛ سقف های در نظر گرفته شده نیز از معماری تاریخی چینگدائو الهام گرفته شده است.

برای زیبایی بیشتر بنا سازه های بتنی را بدون کرتن وال ساخته اند، سقف اسپرینگ داخلی نیز دارای طراحی خاصی است که علاوه بر نمایش ساختار اصلی بنا منجر می شود تا مسافران در آن متوجه منطق سازه ای و زیبایی معماری بنا شوند.

برای این بنا نورگیرهای سقفی به صورت پله ای با متریالی از آلومینیوم و شیشه در نظر گرفته شده است که نور ملایم و طبیعی با سایه ای مناسب برای بنا را ایجاد می کنند.

ارسال دیدگاه

avatar
  Subscribe  
من را خبردار کن از

[:en]درباره‌ی اسکانو[:de]درباره ما[:]

[:en] اسکانو، نخستین وبسایت جست‌وجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. با توجه به توسعه روزافزون کسب و کارها، تبلیغات به عنوان یکی از اساسی‌ترین ابزارهای پیشرفت آن اهمیت بسیار دارد. هر چند تبلیغات در حوزه املاک و مستغلات موضوعی تازه نیست، اما با گسترش هر چه بیشتر رسانه‌های ارتباطی، اهمیت آن افزایش یافته است. از سویی دیگر می‌توان گفت بازار مسکن، چه در حوزه مصرف و چه در حوزه سرمایه‌گذاری، سهم قابل توجهی در زندگی مردم دارد لیکن بازاریابی در این صنعت وسیع، تاکنون با تکیه بر ابزارهای سنتی انجام شده است. اسکانو با هدف ایجاد تحول در این عرصه فعالیت خود را آغاز و موفق شده است تا سطح خدمات آنلاین در عرصه تجارت الکترونیک را ارتقاء داده و رتبه نخست در ارائه ی این خدمات در حوزه مسکن را از آن خود نماید. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.[:de]اسکانو، نخستین وب‌سایت و اپلیکیشن جستجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.[:]