اسکانو

تفاوت رنگ طوسی و خاکستری و نحوه استفاده از آن‌ها در دکوراسیون

بارها و بارها نام رنگ‌های طوسی و خاکستری را شنیده‌اید، اما آیا واقعاً این دورنگ تفاوتی با یکدیگر دارند و عملاً این تفاوت آن‌ها در دکوراسیون داخلی به چه شکلی است؟

طوسی همان رنگ خاکستری بوده و می‌توان گفت برای این رنگ در دنیای رنگ‌ها تنها دو اسم برگزیده‌شده است! به‌طورکلی طوسی از دسته رنگ‌های خنثی و باصلابتی است که در دکوراسیون داخلی می‌تواند با بسیاری از رنگ‌های دیگر ترکیب‌شده و نتیجه‌ای بسیار لذت‌بخش و آرام را ایجاد کند.

 رنگ طوسی و یا خاکستری درواقع پرده میانی رنگ‌های سفید و مشکی است. در یکرنگ خاکستری خنثی هیچ ترکیب برجسته‌ای از رنگ‌های قرمز، زرد، سبز و آبی نخواهید یافت و این رنگ از ترکیب مساوی دیگر رنگ‌ها پدید آمده است.

 اما به جهت سردی رنگ خاکستری عموماً برای استفاده از آن در دکوراسیون داخلی می‌توان کمی تناژ رنگ‌های تشکیل‌دهنده آن را تغییرداد و به این شکل منجر به گرما و هماهنگی بیشتری مابین رنگ‌های استفاده‌شده در دکوراسیون شد.

 

مثلاً رنگ طوسی و یا خاکستری گرم دارای تنالیته بیشتری از رنگ زرد داخل خود است، و خاکستری سرد آبی بیشتری در خود دارد.

با این کار می‌توان درجه گرما و سرمای این رنگ را کم‌وزیاد کرد و از این طریق به‌راحتی آن را بارنگ‌های دیگر داخل دکوراسیون هماهنگ کرد.

ارسال دیدگاه

avatar
  Subscribe  
من را خبردار کن از

[:en]درباره‌ی اسکانو[:de]درباره ما[:]

[:en] اسکانو، نخستین وبسایت جست‌وجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. با توجه به توسعه روزافزون کسب و کارها، تبلیغات به عنوان یکی از اساسی‌ترین ابزارهای پیشرفت آن اهمیت بسیار دارد. هر چند تبلیغات در حوزه املاک و مستغلات موضوعی تازه نیست، اما با گسترش هر چه بیشتر رسانه‌های ارتباطی، اهمیت آن افزایش یافته است. از سویی دیگر می‌توان گفت بازار مسکن، چه در حوزه مصرف و چه در حوزه سرمایه‌گذاری، سهم قابل توجهی در زندگی مردم دارد لیکن بازاریابی در این صنعت وسیع، تاکنون با تکیه بر ابزارهای سنتی انجام شده است. اسکانو با هدف ایجاد تحول در این عرصه فعالیت خود را آغاز و موفق شده است تا سطح خدمات آنلاین در عرصه تجارت الکترونیک را ارتقاء داده و رتبه نخست در ارائه ی این خدمات در حوزه مسکن را از آن خود نماید. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.[:de]اسکانو، نخستین وب‌سایت و اپلیکیشن جستجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.[:]