اسکانو
فروش مسکن

جزییات طرح احتمالی فروش مسکن متری برای کم درآمدها

در گذشته قرار بر این بود تا مسکن نیز وارد بورس شود تا بر این اساس وضعیت خرید و فروش در بازار بهتر شود، اما مدت ها از این طرح گذشت و عملا نیمه تمام رها شد. مدیر عامل بورس کالا حالا از طرح پیشنهادی صحبت می کند که با نام فروش مسکن متری به میان آمده است. در این طرح فرد متراژی معین را خریداری می کند و مابقی مبلغ اضافی در مقابل طبقه و نور و کیفیت ساختمان را در زمان تحویل می پردازد. این نوع از خرید و فروش به نفع کم درآمد های جامعه بوده و شرایط در آن به گونه ای است که با ارزان یا گران شدن مسکن فرد متضرر نشود.

این طرح به گونه ای است که می تواند سبدی از مسکن تهیه کند و سپس بر روی آن شاخص های مورد نظر تعریف شوند. در این طرح افرادی وجود دارند که در ازای شاخص هایی که از قبل تعریف شده اند متراژ مشخصی از پایه مسکن را به مردم و متقاضیان تحویل می دهند؛ مابه التفاوت برخی از شاخص ها همانند نور، کیفیت ساختمان و طبقه چیز هایی هستند که در زمان تحویل از مشتری دریافت خواهد شد. مثلا طبقه اول در یک منطقه مورد ملاک قرار خواهد گرفت، اگر شخص بعد ها طبقه پنجم را بخواهد باید پول بیشتری بابت آن پرداخت کند.

به گفته مدیرعامل بورس کالا در این طرح افرادی که به طور مثال نمی توانند یک واحد 100 متری خریداری کنند، می توانند با توجه به بودجه خود حداقل 20 متر را خریداری کنند، در این شرایط پول خود را در جایی ذخیره کرده اند که متناسب با افزایش قیمت مسکن ارزش یافته و می توانند به مرور زمان متراژ خود را بالاتر ببرند. چنین طرحی می تواند با پروژه های انبوه سازی که پیمانکاران بزرگ دارند عملی شود؛ که اگر این طرح  در شورای عالی بورس به تصویب برسد قابل اجرا خواهد بود.

ارسال دیدگاه

avatar
  Subscribe  
من را خبردار کن از

[:en]درباره‌ی اسکانو[:de]درباره ما[:]

[:en] اسکانو، نخستین وبسایت جست‌وجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. با توجه به توسعه روزافزون کسب و کارها، تبلیغات به عنوان یکی از اساسی‌ترین ابزارهای پیشرفت آن اهمیت بسیار دارد. هر چند تبلیغات در حوزه املاک و مستغلات موضوعی تازه نیست، اما با گسترش هر چه بیشتر رسانه‌های ارتباطی، اهمیت آن افزایش یافته است. از سویی دیگر می‌توان گفت بازار مسکن، چه در حوزه مصرف و چه در حوزه سرمایه‌گذاری، سهم قابل توجهی در زندگی مردم دارد لیکن بازاریابی در این صنعت وسیع، تاکنون با تکیه بر ابزارهای سنتی انجام شده است. اسکانو با هدف ایجاد تحول در این عرصه فعالیت خود را آغاز و موفق شده است تا سطح خدمات آنلاین در عرصه تجارت الکترونیک را ارتقاء داده و رتبه نخست در ارائه ی این خدمات در حوزه مسکن را از آن خود نماید. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.[:de]اسکانو، نخستین وب‌سایت و اپلیکیشن جستجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.[:]